Wpis z mikrobloga

Rozczulające jest to doszukiwanie się logiki w podnoszeniu cen, skoro sprzedaż znowu siadała. XD Tu nie ma żadnej logiki, to jest zwykła pazerność. Witamy w świecie deweloperki, gdzie jak jest pompa to wymawia się umowy rezerwacyjne, aby wystawić jeszcze raz drożej, a jak pompy nie ma to lecą apele o rządowe dopłaty w trosce o młodych ludzi.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka
  • 14
  • Odpowiedz
@mickpl: pisałem o tym dawno temu to nie wierzyliście: chlebek zdrożał, paliwko zdrożało, ale mój kurnik ma potanieć?

jak inflacja rozlewa się po gospodarce to ludzie podnoszą "bo wszystko inne drożeje", co więcej inni to często akceptują "no tak, kurnik zdrożał, ale przecież co dzisiaj nie drożeje?"
  • Odpowiedz
@mickpl: Dziś wrzucę fajne porównanie oferty z końca lutego od dewelopera, a z dziś gdy zadzwonił czy jednak czasem nie jestem zainteresowany mieszkaniem w jego inwestycji. I ma rabat prawie 40 tys. złotych :)

Sprzedaż musiała znowu siąść pod koniec kwietnia, bo w lutym i marcu wystrzelali się inwestorzy oraz ludzie z gotówką. Widzę dużą nerwowość, codzienny spam na mailach i telefony, gdzie w lutym i marcu trzeba było kilka dni
  • Odpowiedz
@Antiax: Gdzieś tak na poczatku stycznia zostawiłam swój nr tel w kilku biurach nieruchomości (wtedy jeszcze szukałam jakiegoś niewielkiego mieszkania w centrum miasta wojewódzkiego). Do tej pory średnio co 2 tygodnie do mnie dzwonią z propozycjami. Nieruchomości są drogie, ale obecnie jest bardzo duże pole do negocjacji. Jeśli mieszkanie kosztuje 350 tysięcy, można zjechać do 310 tysięcy.
W 2021 roku było to nie do pomyślenia. Kupujący był traktowany o wiele gorzej
  • Odpowiedz
@mickpl: Czyli jak mówiłeś, że spadnie, a nie spada, to miałeś rację, bo developerzy są pazerni, a jak spada to miałeś rację, bo miało spadać?
  • Odpowiedz
@mickpl: Beton się powoli kruszy. Bankowcy krzywym okiem patrzą na te wszystkie boostery ( ͡° ͜ʖ ͡°). A branża jak branża. Jest kasa jest lobbying. Gdybyśmy mieli koncerny produkujące broń to ciągle z kimś mielibyśmy wojnę. No ale na wojnie można zarobić jeśli się wygra. A tu klienci się nie zreprodukowali. Branża podcięła gałąź na której siedzi.
  • Odpowiedz
@epll: Opowieści wykopowych ekspertów od nieruchomości należy traktować z przymrużeniem oka. Gdy kupowałem mieszkanie w dołku cenowym w okolicy 2014 to też byli tacy, którzy wieszczyli rychłe spadki bo "zaraz koniec MDM" i "demografia upada".
  • Odpowiedz