Wpis z mikrobloga

#chirurgia #stomatologia #zeby #osemka wczoraj miałem wyrwaną dolna ósemke. Chirurg mówił że jest trudna do wyrwania musiałem zgody podpisać że mogą mi zostać nerwy uszkodzone. Generalnie jak znieczulenie puściło zaczęło mnie #!$%@?ć zapisał mi antybiotyk i ketonal 3x po 50 mg wczoraj dwa razy wziąłem dzisiaj nie brałem bo pomyślałem po co mam wątrobe niszczyć i tylko na noc będę brał. Krwawienie było od zabiegu do późnego wieczoru co wypluwałem to z krwią dziś już tylko lekko podbarwiona ślina na czerwono. Boje się że wypadł mi skrzep bo często kichałem nie dałem rady się powstrzymać alergikiem jestem. Możecie ocenić jak waszym zdaniem to wygląda? Jeszcze jak w aptece byłem chirurg dał mi na recepcie płyn do płukania jego w aptece nie było to wczoraj aptekarska dała mi inny potem przeczytałem że to z alkoholem niestety po fakcie. Raz przepłukałem wieczorem przed snem bo tak na recepcie było. Teraz czytając was wiem że płukać wogóle nie powinienem no i boje się że mam ten pusty zębodół. Sory za brodę parę dni się nie goliłem.
g.....e - #chirurgia #stomatologia #zeby #osemka wczoraj miałem wyrwaną dolna ósemke....

źródło: Picture_20235305035337

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@gaarahokage: no ciężko wywnioskować z takiego zdjęcia czy suchy zębodół czy nie, raz ze slabo widać, dwa sa szwy. Boleć będzie, w końcu to świeża rana, jak ból będzie się nasilał to wtedy isć na kontrolę. Płukać można 24h po zabiegu dopiero.
Rozumiem że antybiotyk bierzesz?
  • Odpowiedz
@gaarahokage: płukanka jak najbardziej ok, ale faktycznie powinien powiedzieć kiedy stosować
nie panikuj, poczekaj, z każdym dniem powinno być lepiej, a jak nie to idź na kontrolę
  • Odpowiedz
@gaarahokage: wyluzuj, masz zaszyte. Czyść dokładnie zęba obok, możesz stosować elugel lub płyn z chlorheksydyną, ale nie musisz. Jakby Cię nagle zaczęło boleć przeokrutnie, to wtedy się martw suchym zębodołem i galopuj do chirurga.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: telefonu nawet dziś ten chirurg nie odbiera więc dopiero w pn zadzwonię masakra ból czuć z dnia na dzień coraz silniejszy taki rwący jak hój opuchlizna wypadł jeden szew i to zaczerwienie dziąsła a co ślinę wypluje to z domieszką krwi
  • Odpowiedz
@gaarahokage: no niestety, często zaostrzenie jakiegoś stanu lubi się rozwinąć w weekend czy święto. Poszukaj pogotowia stomatologicznego, bo poprawienie Twojego stanu to kwestia 2-3 minutowej wizyty, a Ty sobie sam nie pomożesz.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: no masz rację poszukam ostrego dyżuru ale z tego co patrzyłem teraz to w miejscu 8 mam białą plamkę to chyba kość czyli suchy zębodół pójde dziś na ostry dyżur stomatologiczny to się dowiem dzięki
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: byłem wyszło że jest zakażenie mimo antybiotyku przepłukała i wsadziła lek mówiła że suchego zębodołu nie ma że niby ropa była bo coś było w zębodole. Oczywiście cały mnie strasznie boli. Dała na recepcie nimesil 2x dziennie i nie wiem czy to brać bo biorę nebiwolol 2.5 mg a niestety dentystka nie zapytała jakie leki biorę
  • Odpowiedz