Wpis z mikrobloga

Właśnie na IG krążą pytania z aktualnej matury.
Jak w tym kraju ma być dobrze, skoro osoby z 90IQ dostają tak proste pytania, zdają i jeszcze się później cieszą, że zdały matmę?

A teraz jeszcze osoby o IQ ameby mają szansę, aby zaliczyć.

Smutne.

#matura #matematyka
  • 10
@kamilspl: ok, zastosowałem metodologię stąd zakładając korelację matury z IQ na 0.7, gdzieś jest badanie pokazujące korelację 0.5 ale inne współczynniki wychodziły od IQ więc brzmi rozsądnie by podbić (poza tym to jest, kurde, czysty test z matematyki, musi być g-loaded xD)

poprawione
Pobierz tyrytyty - @kamilspl: ok, zastosowałem metodologię stąd zakładając korelację matury z...
źródło: fDJFwZ8
@tyrytyty: przeciez z podstawy 100% nie swiadczy ze ktoś jest geniuszem xd. Imo 100% może oznaczać max 110iq, wiec 106.4 dla 80% jest mocno odklejone i bardziej powinno oscylowac w okolicach 100iq
@kubekdudek: a myślisz że dlaczego tylko ten zakres podałem? Rozkład w nim jest mniej-więcej normalny, natomiast zbyt dużo łatwych pytań + zbyt mało trudnych powoduje że dla wyników >84 i <26 robi się ścisk. Dla podanego zakresu nie widzę powodu, czemu nie miałoby to być niezłe oszacowanie. Wychodzi że trzeba mieć 86IQ by zdać maturę, tyle ma 80% populacji PL, 82% zdało ostatnią maturę. Działa