Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki, szukam bagażnika samochodowego do przewozu rowerów (minimum 2 rowery, najlepiej 3).
Samochód to Mondeo Mk 3 w liftbacku, bez haka holowniczego (i nie planuje zakładać) więc też dobrze żeby taki bagażnik nie kosztował gazylionów, bo się okaże że jego wartość to połowa auta xD.
Ktoś może próbował jakiegoś rozwiązania na klapę? Albo czegoś innego godnego polecenia? Nie musi być nówka, mogę szukać używek.
#rower #motoryzacja #mondeo #ford
  • 6
  • Odpowiedz
@Frenio89: u mnie skończyło się na bagażniku dachowym Cruz (bardzo fajny zamiennik kompatybilny z thule, dobra jakość wykonania i wygodny montaż, mam na myśli ten typowy model aerodynamiczny) + uchwytach na rowery Atera Giro AF
  • Odpowiedz
  • 0
@goferek Dzięki za odzew. Tak właśnie czułem że może się to tak skończyć na dachu. Nawet sam zacząłem powoli się rozglądać w tym temacie. Jak ogólnie się to sprawuje? W sensie wygoda, hałas itp?
  • Odpowiedz
@Frenio89: wygoda - dużo zależy od samego uchwytu na rower, zdecydowanie warto dopłacić za model gdzie masz wygodniejsze mocowanie i łatwiej zamocujesz rower, wcześniej miałem podstawowy thule i się wkurzałem, aktualnym jestem zachwycony. A hałas... no cóż. Nawet bez roweru podczas szybszej jazdy słychać szum, a co dopiero z rowerem ;)
Jakbym miał auto gdzie są dostępne niedrogie haki, zdecydowanie wolałbym sobie takowy zamontować.
  • Odpowiedz