Wpis z mikrobloga

Ktoś potrafi wprowadzić w #finasteryd + Minoxidil?


@Leosiaa: o co pytasz? Finasteryd bierze się 1x/d 1 mg, a minoksydyl nakłada się na skórę głowy i wmasowuje, najlepiej 2x/d. To takie leczenie pierwszego rzutu, często skuteczne.
  • Odpowiedz
  • 0
@Noniusz: to raczej taki standardowy pack w nieskończoność? nie ma tolerancji po jakimś czasie? kiedy zmniejszać/zwiększać dawkę finasterydu?
  • Odpowiedz
kiedy zmniejszać/zwiększać dawkę finasterydu?


Dawka 1 mg/d jest optymalna (czytałem kiedyś publikację o dawkowaniu finasterydu w łysieniu androgenowym, i zwiększanie dawki powyżej 1 mg/d nie powodowało istotnej poprawy efektów, a zwiększało częstość działań niepożądanych).

to raczej taki standardowy pack w nieskończoność? nie ma tolerancji po jakimś czasie?


@Leosiaa: nic na to nie wskazuje, żeby pojawiała się tolerancja; więc raczej tak, w nieskończoność.
Tutaj badanie, gdzie oceniano skuteczność finasterydu 1 mg/d branego
  • Odpowiedz
  • 0
Co ciekawe, tak jak finasteryd tylko hamował łysienie,


@Noniusz: właśnie często piszą że również na finasterydzie rosną nowe włosy w miejscach gdzie przestały. Czyli to nie prawda? Czym się różni finasteryd od minoxidil, skoro mają opisane takie same efekty?
  • Odpowiedz
@Noniusz: właśnie często piszą że również na finasterydzie rosną nowe włosy w miejscach gdzie przestały. Czyli to nie prawda?


@Leosiaa: prawda, ale wiadomo że żaden lek nie będzie działał dokładnie tak samo na 100% pacjentów, więc pewnie u mnie akurat odrost był niezauważalny.

Czym się różni finasteryd od minoxidil, skoro mają opisane takie same efekty?


Finasteryd blokuje 5-alfa-reduktazę (enzym, który zmienia testosteron w DHT), przez to obniża poziom DHT. Minoksydyl
  • Odpowiedz
@Leosiaa: jak zaczynałem brać finasteryd to nie było na rynku żadnego w dawce 1 mg, który nie byłby strasznie drogi, dlatego brałem Hyplafin w tabletkach 5 mg i dzieliłem je na 4 części (te dodatkowe 0,25 mg nie ma znaczenia). Tak naprawdę nie ma znaczenia jakiej firmy weźmiesz jedno i drugie, i tak substancja czynna ta sama, więc imho spokojnie można brać najtańszy z generyków (tak samo jak w przypadku prawie
  • Odpowiedz