Wpis z mikrobloga

#biedanonim
Zacząłem 3 tygodnie temu pracę jako senior dev w finansowej firmie i realia pracy w tym projekcie okazały się niesamowicie przygnębiające. Projekt ma ze 20 lat, front w niektórych miejscach jest pisany w starej javie i jakichś configach, #!$%@? wie co to. Ludzie pracują asynchronicznie US i Europa, dostaję zadanie, piszę do kogoś z pytaniem, dostaje nic nieznaczącą odpowiedź po kilku godzinach. 90% taska to rozkmina gdzie co się znajduje, 5 minut kodowanie. No i dostałem pierwsze zadania i za #!$%@? nie wiem co robić, na daily mówię, że "still need more time..." itd. Moja 3 firma w życiu, takiego gówna i chaosu w zarządzaniu nie wiedziałem. Co mam powiedzieć jak na daily klienci pytają o progres?
Nie wiem co mam robić. Niby mam te 7 lat doświadczenia, a czuje się teraz jak dziecko we mgle.

#pracait #programowanie #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

  • 17
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ile ty masz lat chlopcze... fucha idealna, bierzesz w tym czasie druga normalna a w tej gadasz ze nie wiesz, ze robisz albo zablokowany jestes potem znow robisz.

To im ma zalezec nie tobie, ja tak 10 lat juz ciagne
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 14
Anonim (nie OP): "90% taska to rozkmina gdzie co się znajduje, 5 minut kodowanie. " - to normalne w dużym starym projekcie.
"No i dostałem pierwsze zadania i za #!$%@? nie wiem co robić, na daily mówię, że "still need more time..." to też normalne w dużym starym projekcie. Namów zespół aby robić taski "spike" do rozkminy czegoś (bez estymaty), zanim weźmiecie się za implementację, bo dzięki temu jakoś rozpoznacie system
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: problemy estymujacych to nie są twoje problemy. Nie rob, nie koncz, nie zaczynaj.
To moze rozpocznie sie dyskusja jak mozna ci pomoc. Albo i nie, korzystaj.
Ty jestes od wystawiania FV.
Praca to efekt uboczny, moze sie pojawic lub nie.
  • Odpowiedz
dostaję zadanie, piszę do kogoś z pytaniem, dostaje nic nieznaczącą odpowiedź po kilku godzinach


@mirko_anonim: no i gitarka, CS albo jakaś fucha w tym czasie
  • Odpowiedz
ile ty masz lat chlopcze


@NoName4891 A ty ile? Bo bez obrazy, ale z takim leceniem w #!$%@? to może zrobisz wrażenie na politykach, a nie uczciwych ludziach, których ambicją nie jest praca w dwóch różnych miejscach, w dodatku robiąc przy tym fikołki jak w cyrku.
  • Odpowiedz
a nie uczciwych ludziach,


@romek898: to niech uczciwi ludzie przestana biadolić, wezmą swoją ambicje i zaczną robić na projekcie. A jak myśleli, że 20 letni soft to zestaw 5 crudów to mają lekcję praktyki z zakresu naiwności.
  • Odpowiedz