Wpis z mikrobloga

Wystawiłem na sprzedaż audi A3 z 2000r. za 9000zł. Miałem go w JDG i w ciągu ostatnich 6 lat to władowałem w niego te 9000zł aby wszystko było tip top. Zgadałem się z dobrym kumplem i mówię że idzie na sprzedaż bo zamówiłem nowy a ten stoi, mówi że akurat szukają żonie auta i jaka cena była by dla nich, I żebym pamiętał że oni tyle nie zarabiają. Mówię że 7500zł i ani złotówki mniej. Żona przyjechała i mówię im, że nie muszą go brać bo dzwonili inni chętni i absolutnie się nie obrażę jeśli go nie wezmą i na spokojnie oglądajcie, możecie go sobie zabrać do mechanika itp. jego żonie się podoba, kumpel się przejechał, oglądnął mówi:
"Za tyle to nie, żebym go doprowadził do tego stanu co chcę to z dychę to auto wyjdzie", mówię spoko nie ma problemu, I kumpel "To dzwoń do tego innego zainteresowanego" ( chyba myslał, ze nie istnieje ) ja na to no spoko no to wpadajcie na kawkę. Po 40 min przyjechało małżeństwo z mechanikiem, przejechali się, widzieli faktury co robione mechanik z nimi rozmawia i mówi: "No nie ma się do czego przyczepić, spuści Pan coś ? 8500 może być?"
Mówię może być, jeszcze przy drukowaniu faktury 300zł im opuściłem na serwis olejowy i wielce szczęśliwi z nabytku a kumpel siedzi w salonie z kwaśną miną a jego żona #!$%@? bo potrzebuje auta do pracy. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jeszcze mi żona później mówi, że to nieladnie wyszło że oni siedzieli i patrzyli jak spisujemy papiery xD Ale cóż przecież sam chciał xD

MarioMAX - Wystawiłem na sprzedaż audi A3 z 2000r. za 9000zł. Miałem go w JDG i w cią...

źródło: temp_file.png8654930998164716977

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@MarioMAX: I właśnie takie sytuacje oduczyły mnie "interesów" z rodziną i znajomymi. Lepiej puścić coś obcemu i być na neutralnych zasadach regulowanych prawem niż latami wysłuchować jak to się jest pazernym albo nieczułym na ich prośby o zniżki "po znajomości".
  • Odpowiedz
wszystkim zdziwionym ile kosztuja auta


@swinkapl: ja wiem, że auta kosztują dużo ale 23 letnie auto, że jeszcze ktoś chce kupić za prawie 10k to mnie rozwala.
  • Odpowiedz
@MarioMAX tja. Inni klienci od razu przyjechali z kasą kupować od ręki a ci znajomi zostali na to patrzeć...
Nawet jsk to jakims cudem była prawda to bym nie pisał o tym no wali zarzutką na kilometr
  • Odpowiedz
haha polaczki kupują hansa 2 dekady, za 10k masz dziesięcioletnią fiestę xD


@getin: dokładnie to, nieważne że stary strup który #!$%@? wie ile jeszcze wytrzyma i na pewno nigdy nie będzie jakimś zyskującym na wartości youngtimerem, ważne że w internecie polecają że dobre - co prawda powtarzają to od 15 lat, ale to szczegół
żeby nie było, sam jeżdżę 18-letnią ibizą i to naprawdę fajne auto ale jakbym miał sobie teraz
  • Odpowiedz
@Pangia @getin pokażcie te fiesty z 2013 za 10k, bo coś mi w to trudno uwierzyć xd
Druga rzecz to też rozmiar auta - a3 niby małe, ale o segment większe niż Fiesta, jak turlasz się dalej to musisz kupić wygodniejsze auto z większym silnikiem, czyli zapłacić więcej za stare auto
  • Odpowiedz
@MarioMAX co się prują w komentarzach o tę cenę i rocznik XD dwa lata temu sobie wziąłem starą avenis t22 z 2000 z gazem za 8500. Do tej pory zrobione 31k kilometrów i tylko raz co wymieniałem to olej i filtry. W tej cenie to i znajde peugota 307 z 2007 r. sprowadzonego z Holandii ale po #!$%@? jak turbo do regeneracji, dpfy wycięte i inne cuda? Jeśli coś jest w dobrym
  • Odpowiedz
Złota zasada to nie sprzedawanie samochodu żadnym znajomym lub rodzinie.


@tylkoczytam: Pełna zgoda
Druga złota zasada, nigdy się nie przyznawaj, że interesujesz się autami i się znasz a za wszelką cenę nie daj się wmanewrować w doradzanie czy wspólne oględziny. Za 4 lata złapią kapcia i obwinią Ciebie bo #!$%@? doradziłeś
  • Odpowiedz
@technojezus: mazda to rumpel.kto miał ten wie.ja tez wole zaplacić wiecaj za starsze auto i niestuningowane niż za gówno naszpikowane bajerami super felgami itp. Itd.takie bajery w opisach to jest odwracanie uwagi od innych usterek bo pamietamy ze gwarancja jest do bramy pozniej sie nie znamy
  • Odpowiedz