Wpis z mikrobloga

Jaki jest wasz sekret sukcesów w pracy? Ja np. ZAWSZE nagrywam spotkania, gdzie omawia się jak coś ma być zrobione, bo nie mam podzielności uwagi i zawodną pamięć, a notatki nie zawsze pomagają, jak trzeba coś wyklikać. Bez wiedzy kolegów z pracy zawsze nagrywam spotkania i jak czegoś nie pamiętam to sprawdzam nagranie.

Potem często jestem chwalony, że nie pytam po 100 razy, albo że mam dobrą pamięć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kiedyś próbowałem nagrywać zwykłą wbudowaną nagrywarką w teams, ale ciągle rozmówcy mówili "nie, nie trzeba nagrywać to jest banalnie proste" po czym po 50 krokach + 20 kolejnych wymyślonych procesach w Jira człowiek gubił się co trzeba zrobić.

Ps. Kocham pracę zdalną, bo na żywo to bym sobie nie na grał. Pewnie za kilka lat AI zastąpi takie upośledzone małpy jak ja, ale chociaż coś zarobię do tego czasu ( ͡ ͜ʖ ͡)

#programista15k #truestory #korposwiat
  • 31
@RandomRandr: Robić minimum i się nie wychylać... Ja nie robię prawie nic w robocie, za to kolega skacze, chwyta się wszystkiego, wymyśla jakieś nowe pomysły. Różnica jest taka, że ja nie mam co #!$%@?ć, a on co chwila z czymś się nie wyrabia - tak więc on dostaje #!$%@?, a ja nie robiąc nic dostaję pochwałę, bo #!$%@?ąc się, chociaż dbam o dobre nastroje w pracy.