Wpis z mikrobloga

Ja pieprze. Ale ten NFZ to jest wielkie gówno. Płace składki, nigdy praktycznie korzystam z pomocy na fundusz. Chciałem zrobić kolonoskopię, bo odczuwam dziwne parcie, ostatnio schudłem. Mama zmarła na raka jelita grubego, jej dziadek też. Oczywiście nie łapę się do programu profilaktyki i darmowego badania bo jestem za młody. Badanie tylko prywatnie. Idźcie w #!$%@? z płaceniem tych składek.

#zdrowie #kolonoskopia #nfz
  • 18
  • Odpowiedz
@gpawelpl: Ale to ci proktolog powiedział, czy ot tak z marszu chciałeś się zapisać od razu na badanie? Podrąż temat, bo przecież masz ewidentne obciążenie genetyczne. Dwa, skoro masz jakieś objawy, to już nie jest "profilaktyka", tylko konieczność postawienia diagnozy.
Ale problem może być inny - zetknęłam się z informacją, że nie na NFZ nie robią ze znieczuleniem. Tzn. nie możesz za nie dopłacić. Czyli albo bez znieczulenia, albo płacisz za
  • Odpowiedz
@jeden_na_dziesiec:
@gpawelpl
Pare dobrych lat temu bylem zainteresowany kolonoskopia i faktycznie na nfz bylo bez znieczulenia xD Na szczescie okazala sie zbedna koniec koncow, ale tak, na takie badania to z marszu prywatnie lepiej, fortuny na szczescie nie kosztuja.
  • Odpowiedz
@gpawelpl: Ja jak chciałam zrobić profilaktycznie USG piersi w wieku 30 lat to mi ginekolog powiedziała, że jestem za młoda na takie badania (°°
  • Odpowiedz
@gpawelpl: przecież wystarczy iść do rodzinnego po skierowanie, ja dostałem bez problemu raz na kolono i 3 razy na gastroskopię już, oczywiście miałem jakieś objawy a nie tak o ale i tak. Większość ludzi co na nfz narzeka chyba nie jest świadoma swoich praw i tego jak coś sobie ogarnąć po prostu
  • Odpowiedz
  • 0
@ShadyTalezz Bo ponarzekać można bez wysiłku i bez wychodzenia z domu ¯_(ツ)_/¯
A żeby uzyskać skierowanie należałoby zgłosić się osobiście do lekarza rodzinnego.
  • Odpowiedz
@gpawelpl: nie czekaj. Na początek kup sobie w aptece test krwi utajonenej w kale. Smieszne pieniadze. Kolonoskopia prywatnie 400 zł. W ubiegłym roku straciłem żonę 29 lat. Nie oszczędzaj. Zostałem z dwójką dzieci i wiem co mówię..
  • Odpowiedz
@gpawelpl: idź do lekarza rodzinnego, powiedz o swoich problemach i da Ci skierowanie do proktologa, a on Już będzie wiedział co robić. W naszym systemie zdrowia trzeba umieć się odnaleźć, a oczywiście nigdzie tego nie uczą. Po co jak mogą być dwie godziny religii w tygodniu
  • Odpowiedz
Płace składki, nigdy praktycznie korzystam z pomocy na fundusz


@gpawelpl: no na tym polegają ubezpieczenia społeczne. Płacisz jak jesteś młody i zdrowy korzystasz jak jesteś stary i chory.
  • Odpowiedz