Wpis z mikrobloga

Od marca tego roku media społecznościowe i portale zdominowane były przez doniesienia o niszczejącym, pozostawionym bez żadnego nadzoru domu Wielkiego Brata. Z ciekawości postanowiłem sprawdzić, co się zmieniło po tych wszystkich publikacjach i wybrałem się, aby zobaczyć, jak to miejsce wygląda dziś.
Zlokalizowany w niezwykłym krajobrazie z rozległym stawem i starodrzewiem w tle, projekt stanowił próbę wydobycia i podkreślenia piękna lokalizacji. Większość elewacji została pokryta sosnowym drewnem, co stanowiło próbę zestawienia luksusowej rezydencji z architekturą krajobrazu. Budynek znany powszechnie jako dom Wielkiego Brata, zaprojektował pod nazwą Dom z Uniesionym Narożnikiem architekt Paweł Naduk, właściciel pracowni 77Studio architektury. Projekt powstał na zamówienie prywatnego inwestora w 2013 r.
W czasach, w których obiekt powstawał, był na tyle nowatorski, że stanowił wyzwanie dla krajowych wykonawców. To była wielka rezydencja z mnóstwem rozwiązań technologicznych. Nawet dzisiaj, kiedy jest opustoszała, widać skalę tamtego przedsięwzięcia. Początkowo willa użytkowana była przez jej właścicieli, później zaczęto wynajmować ją na potrzeby realizacji programów telewizyjnych. Oprócz "Big Brothera" były tam nagrywane "Top Model", seriale "1983" i "Pułapka". Warto dodać, że był pierwszym na świecie prawdziwym domem, a nie scenografią filmową, w którym kręcono Big Brothera.
Tak naprawdę po tych wszystkich internetowych publikacjach na temat tej posiadłości, nic nie zmieniło się na lepsze. Zachodząc tam kilka dni temu przez przewrócone ogrodzenie, spotkałem na terenie kilkanaście osób, które spacerowały po posiadłości, robiąc w niej zdjęcia. Obiekt stał się na tyle popularny, że parkują przy nim samochody z różnych województw. Jak widać, miejsce stanowi dziś punkt obowiązkowy rodzinnych wycieczek z całego kraju.
Z dnia na dzień obiekt popada w coraz większą ruinę, stojąc bez nadzoru, sukcesywnie jest rozkradany i dewastowany. Obecnie w środku nie znajdują się już żadne przedmioty, które miałyby jakąkolwiek wartość, wszystko zostało wyniesione lub zniszczone. Razem z rybkami w basenie pływają meble i cały budynek jest pomazany szpecącym graffiti.

Link do znaleziska tradycyjnie znajduje się Tutaj

Zainteresowanych moimi znaleziskami wołam w komentarzach.

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.

Mój blog / Fanpage / Instagram / Patronite

#fotografia #opuszczone #polska #ciekawostki #historia #podrozujzwykopem
nightmeen - Od marca tego roku media społecznościowe i portale zdominowane były przez...

źródło: DSC_0603

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • 54
Jeżeli ktoś jeszcze chciałby być wołany do moich znalezisk odnośnie miejsc zatrzymanych w czasie, niech zaplusuje ten komentarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz