Wpis z mikrobloga

Mirki jutro mam rozmowę kwalifikacyjną i chciałbym podpytać osób, które pracują w Danii lub pracowały w Danii lub mają rozeznanie co do duńskiego rynku pracy. Chodzi o jedno magiczne pytanie, które na pewno jutro padnie: „ile chcesz zarabiać”? Praca w Aarhus, branża finansowa, aktualnie starszy specjalista, 4 lata doświadczenia w korpo w Polsce, aplikuję na podobne stanowisko. Po szybkim researchu średnia pensja w Danii wynosi 45k DKK. Na jaką pensję waszym zdaniem mogę liczyć i ile powinienem krzyczeć? Zależy mi bardzo, bo już jestem po wstępnej fazie rekrutacji i case study. Prośba o pomoc

#dania #korposwiat #pytanie #skandynawia #zarobki
  • 3
@p3ter: W czym sie dokladnie specjalizujesz w tej branzy finansowej? Masz skonczona magisterke albo doktorat?

Tutaj masz troche statystyk https://www.statbank.dk/20327 - mozna znalezc przecietne zarobki dla konkretnej branzy, regionu, plci, wieku etc.

Dla porownania, ludzie zaraz po skonczonej magisterce w tej branzy maja bazowa pensje okolo 40k.
@p3ter: wg jobindex.dk
Jako analytyk finansowy z magisterka i 4 letnim doswiadczeniem w aarhus srednia placa 46889 dkk.

Ale ogolnie nie patrz tylko na place. Zobacz jakie warunki. Czy daja od siebie dodatkowo emeryture, dodatkowy tydzien wolnego, jak z praca z domu itd. Generalnie praktycznie w kazdej firmie dostajesz podwyzke raz do roku wiec zarobki rosna z czasem.
rivui - @p3ter: wg jobindex.dk
Jako analytyk finansowy z magisterka i 4 letnim doswia...

źródło: Screenshot 2023-05-10 231654

Pobierz