Wpis z mikrobloga

Jest taka teoria, która mówi, że gdyby nie piękne polskie góry, to byłoby w Polsce cieplej i nie byłoby wiatru. Może i w coś tym jest, bo za każdym razem jak wyjeżdżałem blisko za Tatry, to widziałem lepszą pogodę, cieplejsze temperatury i już nie powiem o cenach czy płatnych parkingach i kolejkach czy całym tym kiczu w Zakopanem. Jak byłem w PL i miałem dość upałów, to jechałem właśnie do zakopca. Tam było dopiero eldorado konsumeckie i dziki kapitalizm, prześciganie się w ofertach noclegowych, ofertach restauracyjnych i byle czym - sprawdźcie sami jakie mają ceny za nockę, do tego ceny parkingu auta oddzielnie. Kiedyś chciałem wziąć obcinacz do paznokci, Rossmann parking zajęty, byle sklep parking płatny, nie można tu przejść, tam przejść, wszystko zakazane, zabronione, macie wytyczone ścieżki na krupówki czy byle ścieżki i to są "polskie góry". Ostatnio tam byłem 3 lata temu, ale niefart chciał, że przejazdem przejeżdżałem w tych okolicach - dziękuję! Podziękuję. Raz jeszcze podziękuję i NIE CHCĘ!. Teraz z punktu byłego urodzonego "warszawiaka", który też już tam nie mieszka, powiem, że to zwykła komercja i naganianie ludzi jak na kluby w Krakowie brytyjczyków czy byle co na straganach w jakiejkolwiek polskie mieścinie. Jak ktoś myśli o polskie #tatry to polecam zdecydowanie bardziej #bawaria, #tyrol, #austria czy inne góry. Może kilka km więcej, ale zdecydowanie lepsze. Mazury cud natury? Też wycisną gotówki ile się da. Polskie morze? O nie, o ku*wa, proszę. Byle to nie ten zimny akwen. Wychowałem się we Włoszech. Mieszkałem tam sporo czasu, mam podwójne obywatelstwo i tylko w drugim w wyborze mi się opłaca wkręcić się w politykę, bo coś w PL nie pykło i jednak dalej lepiej jest we Włoszech po paru latach członkostwa. Już nie taguję na wykopie, bo nikt tu nawet nie odpowiada na najpopularniejsze tagi. Tak się toczy życia cud, oby wuj dostał posła lud... Bez obrazy, dzięki Mirki (szczególnie dawny @vivo i może mnie znajdziecie pod innym nickiem). Dobrego wszystkiego Wam życzę! :)
Tino - Jest taka teoria, która mówi, że gdyby nie piękne polskie góry, to byłoby w Po...

źródło: 6kbqdkoVOoODdkzm

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Tino: Coś Ci sie pomyliło z innym miastem bo Rossmann w Zakopanem nie ma parkingu więc nie mógł być zajęty.
Dobrze że dojrzałeś i nie będziesz już przyjeżdżał, oby więcej ludzi zaczęło tak robić, turystów w Zako jest zdecydowanie za dużo.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@arinkao: Nie spieszy mi się do tego Zakopanego, które widziałem już co najmniej kilkanaście razy w życiu, w różnych porach - i nie zamierzam tam wracać. Dzięki! Miłego :)

  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@visas: @arinkao Jakoś mi się to nie widziało, że Ty taka "znawczyni kuchni azjatyckiej" będziesz napędzać na dutki na polskich górali? Serio, nie jesteś Japonką? Czy popierasz polskich Górali, chociaż nikogo nie nazwałem z imienia czy nazwiska?
  • Odpowiedz
@Tino: A w sumie, mam azjatycką trochę urodę, zawsze mi to mówili, niewielki wzrost, mały nosek, skośne oczy, raczej wyglądam jak babski mongoł xD
W Zako górale zarabiają tylko głównie w okolicznych wsiach, tam gdzie mieszkają, no i na bryczkach, owcach.

W samym Zakopanem górali jest bardzo mało i najczęściej nie wynajmują bo są na tyle bogaci że nie muszą. Masowo też sprzedają domy w centrum i się wynoszą na ciche
  • Odpowiedz