Wpis z mikrobloga

Hej specjaliści spod tagu #rower

Szukam opon do mojego crossowego Giant Roam 0 2021. Aktualne Giant Crosscut AT ERT w rozmiarze 42-622 kwalifikują się już do zmiany.

Chciałbym opony, które zaleje mlekiem i marzy mi się brązowy pasek na boku - taka fanaberia.
Jeżdżę głównie po asfaltach i trochę po twardych, ubitych ścieżkach szutrowych czy leśnych.

Chciałbym żeby sunęły lekko po tych wspomnianych wcześniej asfalatch, ale dawały sobie też radę, gdy wjazdę w las czy na szutrowe ścieżki.

Pierwotnie zwróciłem się w stronę opon Continental Terra Speed w rozmiarze 700x40, ale nieco zostałem zbity z tropu przed sprzedawcę z lokalnego sklepu, który poleca mi wybrać coś szerszego (Maksymalna szerokość jaką mogę zamontować wg producenta roweru to 50mm). Wyczytałem też opinie, że dość szybko się zużywają - przewiduję pokonywać około 2000 km rocznie. Dlatego też mam zagadkę na co się zdecydować.

Jestem bardzo otwarty na wszelakie propozycje. Pozwolę sobie otagować także #gravel, bo opony będą użytkowane w dość zbliżonych warunkach.
  • 4
@kirk42: 40mm to solidna szerokość, na asfalty i szuter w sam raz. O ile nie ma sypkich piasków i błota po osie, to nie szukałbym czego szerszego. Znajomy ma jakieś Pirelli 47mm i wyglądają jak pontony xD
Może Tufo Speedero/Thundero? Sam mam Thundero i po ponad 1k km nie mam żadnych zastrzeżeń.
@MoonlightSh: Continental Terra Speed kosztują 219 zł/sztuka, więc na taki jestem gotowy. Wolałbym nie zwiększać tego budżetu, a chętniej też zerknę w stronę czegoś tańszego.

@AlteredState Z Tufo to w sumie TO wydaje się być moim wyborem.

Myślałem też o tym WTB - kompletnie nic nie wiem o marce.

Sprzedawca polecał mi także takie Maxxisy