Wpis z mikrobloga

Jak przekonać albo zmusić młodszego brata do zrobienia prawa jazdy?
Ma już 22 lata, zaczynają się kolejny sezon letni a on nadal jest na nie.

Nie pomagają argumenty rodziców że dostanie od nich pieniądze na kurs a potem samochód, że możemy pojechać poza miasto na jakiś parking i się pouczyć.

Znowu zaczynają się o to kłótnie.
Brat że nie chce bo będzie się stresował, a poza tym to po co jak mieszka w mieście a dalej może pojechać autobusem albo pociągiem.

Mówię mu że bez prawka nie jest samodzielny, odpada mu dużo ofert pracy no i jak sobie wyobraża znalezienie dziewczyny?
Brat oczywiście #przegryw więc pyta się po co mu dziewczyna

#prawojazdy #pytanie #motywacja #pomocy
  • 37
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: tez nie mam prawa jazdy a mam 24 lata i nie potrzebuje go w ogóle, poza tym z moim szczęściem bym kogoś jebnal na pasach i by były memy ze mną że nowy Hajto, podziękuję. Za duża odpowiedzialność kierowanie autem.
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto:

odpada mu dużo ofert pracy no i jak sobie wyobraża znalezienie dziewczyny

No odpadają mu mobilne kołhozy, normalne prace nie potrzebują prawa jazdy
I znowu argument ad dziewczynum, bo żyje się tylko po to żeby r00chać

Nie pomagają argumenty rodziców że dostanie od nich pieniądze na kurs a potem samochód

Niezłe z was oskarki
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: Teraz dzieciaki są #!$%@? i uważają że to jest nie potrzebne i argument że się boją jest najlepszy.
Na imprezie #!$%@?ć szczurasa to się żaden nie boi i lecą.
Niech zrobi i nie jeździ. Każdy powinien posiadać prawko w razie potrzeby. Nikt nie każe mu regularnie jeździć.
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: jeżdżenie nie jest dla każdego, ja mam 33 lata i nigdy prawka nie chciałem robić i nie było mi do życia niezbędne. Jak już musiałem mieć auto bo coś trzeba było cięższego przewieźć czy coś to zawsze można było poprosić znajomego, ale to i tak raz czy dwa razy w roku.
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: masz 100% racje, że powinien przyjąć oferte w postaci opłacenia wszystkiego + auto, ale... Jeżeli nie jest nie #!$%@? leniem, to jest bardzo możliwe, że ma pewne ograniczenia swojej ludzkiej formy, że tak to ujmę... Możliwe, że jest to coś nie do przeskoczenia. Np wzrok, psychika, motoryka ciała etc. Spróbuj z nim o tym pogadać na poważnie. (O ile nie jest #!$%@? leniem po prostu XD)
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: no i jeszcze by musiał ciebie #!$%@? po imprezach wozić i przywozić.Wesela,spotkania rodzinne "ej młody ty masz prawko to zawiedziesz ,a my z rodziną zaszalejemy" wypady nad morze ,góry "młody no wes zawieź" ja to przerabiałem i dlatego mój młodszy brat nie robi prawka bo starszy brat zawiezie.
  • Odpowiedz
Na imprezie #!$%@?ć szczurasa to się żaden nie boi i lecą.


@oczyazjaty: No nie, bo trend spadkowy jest też w imprezach, spotkaniach generalnie, etc.

"Rozsądne Pokolenie" naraża się na brak doświadczeń życiowych, ostrzegają terapeuci

Zostali uznani za "pokolenie rozsądne" ze względu na to, że przywiązują wagę do kwestii społecznych, zdrowego trybu życia i piją mniej alkoholu. Terapeuci twierdzą jednak, że pokolenie Z może stracić wiele doświadczeń życiowych z powodu zbyt ostrożnego
  • Odpowiedz
Jak przekonać albo zmusić młodszego brata do zrobienia prawa jazdy?


@przegrywam_przez_miasto: Nie zmusisz, ja swojego brata próbowałem też przez wiele lat wyprostować. Zmarnowałem pieniądze, czas i energię. Jeżeli podajesz komuś rękę, a ta osoba stoi z rękoma w kieszeniach, to nic się nie da zrobić. Jak nie widzisz nawet cienia zaangażowania to olej sprawę. To będzie boleć, bo taka osoba będzie się staczać, ale nic z tym nie zrobisz i nie
  • Odpowiedz