Wpis z mikrobloga

@vartan: to jest kloc że stalową ramą. Ten rower będzie strasznie ciężki.
W podobnej cenie kupisz jakiegoś krossa (nawet na stronie producenta - po sklepach internetowych pewnie taniej będzie) na aluminiowej lekkiej ramię, a osprzęt w tym wieku nie jest tak ważny, bo i tak szybko gowniak wyrośnie i rower po 2-3 latach trafi w krzaki
  • Odpowiedz
@vartan specyfikacja spoko, tylko dosyć duża rama się wydaje. No i ciężki kloc. Amortyzator w rowerze dla dziecka, które 90% tras będzie robić na ścieżkach i osiedlowych uliczkach to zbędny balast. W "terenie" też niewiele pomoże, bo zazwyczaj w tych konstrukcjach to jakaś tania sprężynka, która tylko wygląda. Chociaż z drugiej strony dzieciak też nie będzie bił rekordów, więc pewnie też jakoś specjalnie nie odczuje. Szczególnie nie mając porównania. Chociaż mój syn,
  • Odpowiedz
@vartan:
Ten Specialized świetny, duża przecena, jeżeli jest z nim wszystko ok to jest bardzo dobra ofert, rower trochę ponad 9 kg. Dla dziecka zaletą będzie też napęd bez przedniej przerzutki- 8 biegów w zupełności wystarczy.

Ten Orkan - prawie 14 kg i napęd 3x8 - moim zdaniem przesada.

Ale rozumiem, że są takie sytuacje, że jak dziecko nie dostanie roweru z amortyzatorem i 24 biegami to będzie nieszczęśliwe.
Także najważniejsze
  • Odpowiedz
@vartan: Ja mam woom 5 (dziecko 10 lat) i jest lżejszy niż pierwszy 2x mniejszy rower który kupiłem jak miało 4 lata :P
Nawet inne dzieciaki z osiedla są zachwycone jaki jest lekki. Waga robi mega różnicę w przypadku dziecka.
  • Odpowiedz