Wpis z mikrobloga

Po kolizji Pani policjantka dala mi pokwitowanie zatrzymania dowodu osobistego za dwa dni.
Tak zebym dojechal do domu. Dzwonie do assistance bo mam mozliwosc wynajecie samochodi na 7 dni oraz lawete. To umawiam termin do mechanika, termin za tydzien i chce zeby mi lawete z assistance ogarneli do mechanika. To mi odrzucaja bo mowia, ze jak moglem wracac po kolizji to auto sprawne xD
Przyjechala osoba od kosztorysu i kilka tys strat (i tak obnizony).
M.in uchwyty do lampy sa zniszczone..
Jak z nimi rozmawiac?

#ubezpieczenia #kosztorys #oc #ac #motoryzacja #samochody
  • 12
  • Odpowiedz
@prostymysliciel: Kosztorys oczywiście odrzucasz. Nigdy się nie przyjmuje pierwszej wyceny. Druga będzie trochę lepsza, ale najlepiej też odrzucić a jak się będą sadzili to do prawnika, niech napisze jakieś pisemko, że lepsza wycena albo sąd. Najczęściej działa i wtedy dostajesz jeszcze wyższą wycenę.
  • Odpowiedz
@prostymysliciel: Zawsze w takich sytuacjach najlepiej najpierw skontaktować się ze swoim agentem, tj. osobą u której wykupowałeś ubezpieczenie. Dowiedziałbyś się np., że część firm w OWU Assistance ma zapis, że żeby skorzystać z auta zastępczego musisz najpierw skorzystać z holowania tego pojazdu, holowanie otwiera dostęp do następnych usług.

Co do samej wyceny i sposobu likwidacji też najwięcej danych będzie mieć Twój agent i powinien podpowiedzieć co dalej, po tak szczątkowej informacji
  • Odpowiedz
Cholera wie, ja miałem 2 razy stłuczkę z nieswojej winy i za każym razem pierwszą ofertę odrzucałem z automatu i druga była już satysfakcjonująca. Z kolei znajomy odrzucił drugą i dostał odpowiedź, że innej nie będzie, więc poszedł do prawnika, ten wysmarował jakieś pismo i znajomy dostał 3 wycenę, która mu pasowała. Niektórzy się szarpią w sądzie i też wygrywają, wszystko zależy od tego ile chcesz dostać. W każdym razie polecałbym pierwszą
  • Odpowiedz
@prostymysliciel: Czyli to wina tego, że policjantka chciała pójść Tobie na rękę.
Czy kontaktowałeś się już ze swoim agentem? nawet jeśli sobie gdzieś ubezpieczałeś przez porównywarkę to ta porównywarka jest Twoim agentem i powinni najlepiej pomóc. Do tej pory nawet nie napisałeś z czyjej winy była kolizja, ani w jakiej firmie masz ubezpieczenie.

Odwoływać się możesz do skutku, ale odwołanie to nie pewnik, że zmienią coś w wycenie. Do tego na
  • Odpowiedz
  • 0
@sayanek Skad takie domysly, ze policjantka winna? Nic takiego nie napisalem. Winny jestem ja.( Nie jestem osoba ktora szuka winnych. Chce po prostu zrobic to i miec spokoj) A czasami na wykopie uslysze dobre porady to wole napisac. Bo na odpowiedz od ubezpieczyciela trzeba czekac. :)
  • Odpowiedz
Bo na odpowiedz od ubezpieczyciela trzeba czekac. :)


@prostymysliciel: Nie ubezpieczyciela a agenta... Tam gdzie idziesz i zostawiasz swoje pieniądze, oni na Tobie zarabiają to powinni pomóc.

Skad takie domysly, ze policjantka winna?

Po kolizji Pani policjantka dala mi pokwitowanie zatrzymania dowodu osobistego za dwa dni.


@prostymysliciel: Rozumiem że tam miałeś na myśli dowód rejestracyjny, winą policjantki jest to, że nie powinna tego robić. Albo zabiera dowód albo nie, a
  • Odpowiedz