Wpis z mikrobloga

jeżeli kupiłem pół roku temu samochód z drugiej ręki, zepsuł się w nim teraz wyświetlacz, to czy mogę żądać od sprzedającego zwrotu kosztów naprawy z tytułu rekojmi? w umowie kupna sprzedaży rękojmia nie została wyłączona

pytam jak to wygląda z punktu widzenia prawnego , prawników typu "na chłopski rozum" oraz handlarzy wypraszam z tego wątku #prawo #motoryzacja
  • 16
@policjantpeel: żądać możesz xD
ALE
szykuj się na batalie sądową. potrwa to kilka lat +koszty biegłego +zabezpieczenie samochodu który zostanie wyłączony z użytku na czas postępowania jako dowód w sprawie + po twojej stronie będzie udowodnienie że to wada ukryta, gdzie na umowie pewnie oświadczałeś że znasz stan techniczny pojazdu, dodatkowo jak kupowałeś to od osoby fizycznej tracisz przywileje konsumenta.
tutaj chodzi bardziej o dojechanie sprzedającego


@policjantpeel: powiem ci wprost mirek to że coś ugrasz to 50/50. przy czym znając życie i tego typu sprawy przepieprzysz to, wydasz siano na biegłego (1k+ ) i koszty procesu + zastępstwo na rzecz strony przeciwnej.

jeśli uważasz że jesteś wstanie w 100% niepodważalnie wykazać że wyświetlacz był uszkodzony w momencie zakupu, sprzedający to zataił i np tylko specjalistyczne badanie mogło wykazać takie uszkodzenie, a
@policjantpeel:

jeżeli kupiłem pół roku temu samochód z drugiej ręki, zepsuł się w nim teraz wyświetlacz, to czy mogę żądać od sprzedającego zwrotu kosztów naprawy z tytułu rekojmi

Móc - możesz, niemniej o ile nie nabyłeś auta jako konsument (gdzie wchodzi 556[2] KC i domniemanie, że wada istniała już w momencie przejścia niebezpieczeństwa na kupującego), szanse na powodzenie tej operacji są bliskie zeru. Chyba że jesteś w stanie wiarygodnie udowodnić, że