Wpis z mikrobloga

Myślę że w czasach gdzie polityczna wojna obu plemion jest już tak skrajna, że atakuje się wszystko, warto na moment jednak się zatrzymać i bez względu na to kto wydał decyzje o budowie, i kto budował, można powiedzień że ten mur jest po prostu dobrym rozwiązaniem. Zamiast wrzucać prześmiewcze filmy i pogłębiać podziały, warto zauważyć że dziś granica jest po prostu szczelniejsza a zamiast setek policjantów/żołnierzy/strażników granicznych stojących z tarczami wystarczy szybka reakcja i udaremnienie prób przejścia. Chciałbym żeby każdy pamiętał o tym, że nie ma muru którego nie da się sforsować, one mają za zadanie zatrzymać na maksymalny możliwy czas takie przejście, żeby służby mogły zareagować. I zanim ktoś zacznie kolejną wojnę plemion, twierdząc że granica dalej jest dziurawa - Straż Graniczna na swoim Twitterze codziennie informuje o osobach które próbowały lub np przekroczyły nielegalnie granice, więc z ich strony jest pewna klarowność sytuacji i nie jest to utajniane, więc można sobie darować ataki na nich.

Pamiętajmy też że ten kryzys z imigrantami to dziś już wiemy że był planem Putina żeby destabilizować nas jak i Europę przed jego najazdem zbrojnym na Ukrainę, i kolejnymi milionami uchodźców.

#wojna #rosja #ukraina #polska #granica
RafDan - Myślę że w czasach gdzie polityczna wojna obu plemion jest już tak skrajna, ...
  • 41
  • Odpowiedz
Pamiętajmy też że ten kryzys z imigrantami to dziś już wiemy że był planem Putina


@RafDan: przeciez to bylo wiadomo od pierwszego dnia. zwyczajnie to ignorowano w walce politycznej
  • Odpowiedz
  • 0
@Little_Makak: No ale przez wspinanie sie masz na mysli oparcie drabiny? I co by to po prawej zmienilo jak dalej mozesz ta drabine oprzez o gore a na drut daja jakies szmaty i inne gowna zeby sie nie okaleczyc.
  • Odpowiedz
Pamiętajmy też że ten kryzys z imigrantami to dziś już wiemy że był planem Putina żeby destabilizo


@shmatshiage: Ignorowano? Ilu polityków biegało po granicy i próbowali nielegalnie pomóc tym imigrantom? Tak samo mnóstwo innych działaczy. Można się tylko domyślać czy robili to z własnej głupoty czy są również opłacani przez reżim kremlowski.
  • Odpowiedz
Ignorowano?


@BigDaddyy: tak. ignorowano fakt, ze tych imigrantów nasyła putin w ramach wojny hybrydowej. zadnemu z politykow nie przeszkadzalo to z bieganiem po granicy z transparentem "reugees welcome".
  • Odpowiedz
@RafDan: Ale mnie to #!$%@?
chcą nielegalnie przejść przez granice i jeszcze się oburzają ze im się nie pozwala.
Powinni dostawać gazem po ryju
  • Odpowiedz
@Ra_fau: Xchyba nie wiesz o czym mowa. Niedawno w necie krążył film ze strażnikiem który poszedł się odlać pod płot i wpadł w wykopana dziurę. Okolica bardzo podobna jak w powyższym filmie
  • Odpowiedz
@RafDan: Tak, jest drut kolczasty, do tego zainstalowano kamery, czujniki ruchu i oświetlenie. Nie wiem czy na wszystkich odcinkach, ale na przynajmniej moim były montowane. Choć mogło to wynikać z utrudniającej stawianie ogrodzenia specyfiki Kanału Augustowskiego.
  • Odpowiedz