Wpis z mikrobloga

@Aeterna: lubię moje matero z palo santo, ma dla mnie idealną pojemność i po prostu wygodnie mi się z niego pije. Po dwóch latach codziennego picia już chyba niewiele zostało z tego posmaku żywicy xD Ale rozumiem też osoby pijące z matero ceramicznych, bo te są po prostu wygodne i mają swoje zalety. To czego nie rozumiem, to picie z tykwy, która zaraz i tak będzie przeciekać xD
  • Odpowiedz
  • 0
@kureci_paratko: dostałem od żony w prezencie ale widziałem że można ją kupić na różnych stronach jak wpiszesz "bombilla z kamieniem" około 40zł. Co do sprawowania się to jestem zaskoczony bo jest to moja pierwsza długa bombilla no i ten czerwony kamień ma też swoją funkcję. Przez to, że jest długa to nawet gorąca woda skutecznie się chłodzi a kamień też z tego co wyczytałem jest z takiego materiału że pobiera ciepło
  • Odpowiedz
  • 0
@thedestroyerofeels: nie popękało Twoje matero po dwóch latach? Dbasz jakoś o nie konkretnie? Wiem, że jak pije się regularnie to niby nie pęka ale czytałem też, że czasami warto je posmarować oliwą jak robi się przerwę. Ale te pęknięcia to też nie mają znaczenia w okutym matero
  • Odpowiedz
@Aeterna właśnie dlatego mnie to zaciekawiło. Wygląda inaczej i widać, że to ma jakiś chłodzić. U moich dostawców yerba mate nie widziałem czegoś takiego. Potrzebuje teraz kupić kilka bombilly, m.in. dla osób pijących herbatę liściastą, rooibos czy mieszanki herbaciane. myślałem o bambusach, ale to co masz ty, sam bym wziął na spróbowanie;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Azzl: 190ml od Cebador. Pojemność jak dla mnie idealna. I tak robię dolewki takie że na jedno zassanie to biorę i znów dolewam naruszając lekko kopczyk ale do tego ten termos z dziubkiem sobie specjalnie kupiłem i już nie wyobrażam sobie picia Yerby inaczej tym bardziej z ceramicznej tykwy 300ml
  • Odpowiedz