Wpis z mikrobloga

Cześć,
Zastanawiam się nad projektem domu. Obecnie najbardziej przypasował mi: Domena 203 B. Co o nim myślicie?
https://www.extradom.pl/projekt-domu-domena-203-b-WRW1318

Wolałbym aby miał mniej niż 150 m2, ale potrzebuję:

garaż 2 stanowiskowy w bryle budynku (hobby i jedno auto)
spiżarnia przy kuchni, najlepiej pod schodami na poddasze
pokój na parterze, do pracy
dom z poddaszem użytkowym
salon powyżej 30 m2
wymiar działki 26x25 m2
min. 3 pokoje na poddaszu
ogrzewanie gaz lub pompa ciepła
wentylacja mechaniczna
bryła zbliżona do prostokąta
bez wykuszy

Wady tego projektu
Sporo m2 przez powyżej wymagania. Ścianka kolankowa 97cm..

Kupował ktoś z Was indywidualny projekt domu? Z jakim kosztem około należy się liczyć?
#budowadomu #projektydomow #budujzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
@linek_big: Będziesz coś więcej majstrował w tym garażu ? Niektórych może denerwować dźwięk jak #!$%@? diaxem lub wiertarką stołową nie mówiąc o okazionalnym krzyknięciu ''kur*a kto to tak dokręcił'' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Mattovsky: Główne problem z tym że nie mają podcieniu. Woda podczas deszczu przy nieprawidłowym wykonaniu potrafi zaciekać pod elewację czy izolację budynku. Czasem woda potrafi lecieć po ścianie na które to mogą tworzyć się zacieki, robić się zielona itp. Rynny czasem się zatykają i leje bezpośrednio na ścianę. Wiąże się to z nieprawidłowym wykonaniem dachu, nie znam ekip które to robią dobrze.
  • Odpowiedz
@linek_big: Hmm, ciekawe. Nie wiem czy widziałem dokładnie projekty czegoś co nosi miano nowoczesnej stodoły ale widywałem projekty z podcieniem, a cała reszta o której piszesz to bardziej problemy wykonawcze ekipy która może to wykonywać niż faktyczny problem. Jeśli nowoczesna stodoła ma dwuspadowy dach (a najczęściej ma) - praktycznie najprostszy z możliwych i ktoś ma problem go dobrze wykonać to chyba z fachem w ręku jest coś nie tak. Poza tym
  • Odpowiedz