Wpis z mikrobloga

Kochani gracze.
Wróciłem właśnie z BookGame Kraków 2023 i prócz tego, że standardowo człowiek wraca z torbami wypełnionymi po brzegi, bo przecież to jest jakiś nałóg, to chce Wam dać znać o dwóch pozycjach, które zainteresowały mnie na tyle, że warto tutaj o tym wspomnieć.

ZIEMIA Lucky Duck Games
BGG
Gra na prawdę wciągająca na dłużej, dużo kminienia i taktyki, która może być ukierunkowana na różne sposoby zdobywania punktów. A jest ich tutaj sporo. Budowanie silniczka akcji dla każdej następnej kolejki, w której odpalisz combo z różnych kart daje daje opcje rozgrywki, a około 400 uniwersalnych kart wędrujących na nasze ręce lub kompostownik zwiększa losowość każdej rozgrywki. Gra warta polecenia, powinniście się w nią zaopatrzyć.
Z minusów to trochę skopana kolorystyka planszy z akcjami głównymi, ale nie jest to aż tak duże utrudnienie jak by się można było spodziewać.

No i dla mnie totalny sztosik...
BYLE DO WARSZAWY
Gra, którą wyczaiłem na stanowisku z prototypami do ogrania. Prosta, intuicyjna, mózgożerna, z masą interakcji. Można ją określić jako negatywną, jednak nie jest ona zbyt agresywna. Na razie na stole leżała zwykła, wydrukowana plansza z karki papieru, kafelki z torami zawierające różne kształty torów, wartości kafelków i bonusy, czy akcje dodatkowe. Wyważona jest na prawdę dobrze jeśli chodzi o sile kafelków i ich różnorodność. Oczywiście sama gra do dopracowania jeszcze o czym z autorem porozmawiałem i podrzuciłem kilka pomysłów, ale wciągnęła mnie na bardzo długi czas i szczerze mogę Wam polecić. Jeśli kiedyś w końcu uda się to wydać i zobaczycie ten tytuł na sklepowych półkach to nie wahajcie się i kupujcie.
Celem jest doprowadzenie torów z naszego pola startowego do środka mapy, czyli przysłowiowej Warszawy. Kształty na kafelkach mają różne rozwiązania, nawet takie zawierające pułapki, które przydadzą się by przeszkadzać przeciwnikowi, albo skorzystamy z nich by zgarnąć ruch bonusowy. Najfajniejszą opcją jest stackowanie kafelków na polu w zależności od ich siły. Znaczy to tyle, że możemy bronić się przed ewentualnym przeszkadzaniem przez drugiego gracza stosując silniejszy kafelek, który ląduje na górze stosu. Oczywiście mamy różne opcje na zmianę układu sił na mapie i dla mnie to jest ogromny plus. Koniec gry też jest rozwiązany bardzo fajnie. Układając ostatni kafelek na mapie, który doprowadza nas do Warszawy, nasz przeciwnik ma jeszcze szanse by nam to zwycięstwo z rąk wyrwać. Dopiero brak ruchu, który pozbawiłby nas zwycięstwa pieczetuje je. W przypadku wykorzystania naszej infrastruktury przez przeciwnika liczą się punkty siły wykorzystanych kafelków do dotarcia do mety, więc też raczej premiowany jestem ja, a nie on, lecz tu oczywistości nie ma.
Ogółem gra petarda i niech nie zwiedzie Was prosta oprawa graficzna.
Zdjęć nie robiłem, będzie gra to zobaczycie. ()ʕʔ

Tymczasem kości lub meple w dłoń i grajcie.
Cześć!!!
#gryplanszowe #grybezpradu #planszowki #ciekawostki
Pociongowy - Kochani gracze.
Wróciłem właśnie z BookGame Kraków 2023 i prócz tego, że...

źródło: temp_file.png1240836865654032745

Pobierz
  • 4