Wpis z mikrobloga

Nie działają mi te dwa klawisze na laptopie. Nie wiem kiedy to się stało i co mogło być tego przyczyną. Mam windowsa 10, próbowałem w google znaleźć rozwiązania niestety żaden nie zadziałał.
Robiłem też test klawiatury dostępny przez asystenta producenta laptopa HP i na pewno nie działa klawisz win natomiast lewy alt niby działa jak się prawy alt kliknie .
Czyli zostało mechaniczne uszkodzenie, wyciągnąłem ten klawisz win by to zobaczyć od środka i niby
wszystko w porządku wygląda. Próbowałem bez klawisza tam pogrzebać ale nic pasek start nie reaguje.
Zastanawiam się jaka może być przyczyna i co trzeba zrobić i jaki tego koszt. Ktoś dorzuci swoje cztery grosze?
( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#komputery #pcmasterrace #laptopy #serwispc #elektronika #majsterkowanie
b4a3 - Nie działają mi te dwa klawisze na laptopie. Nie wiem kiedy to się stało i co ...

źródło: temp_file.png3748837774691134871

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MePix W sensie po lewe? To jest lewa strona Trzymać fn i potem win? Próbowałem nic się nie dzieje.
Dodam jeszcze że jak kliknę win i ten lewy alt to klawiatura się nie podświetla. Tylko te dwa przyciski nie reagują ale jak coś innego na klawiaturze nacisne. to się palą jak na obrazku.
  • Odpowiedz
@b4a3: niektóre klawiatury mają "tryb gejmingowy" - taki w którym właśnie prawy "windows" przestaje działać (by się nie wkliknąć przypadkiem podczas gry). Włącza się to zazwyczaj jakąś kombinacją Fn + "coś tam". Czegoś takiego nie włączyłeś przypadkiem?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MrGalosh Przycisk fn i win mam po lewej stronie, nie po prawej. Nawet jak jakimś cudem to włączyłem, to nie mam zielonego pojęcia jak wyłączyć. Próbowałem różnych kombinacji nie działa.
@Evurak
Ogólnie wszystkie skróty oparte na kombinacji win plus litera nie działają.
  • Odpowiedz