Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace
Cześć wam!
Planuje zmianę procesora na dniach -
Ryzen 5 3600 -> Ryzen 5 5800x3d
Posiadam płytę główną MSI B450 GAMING PLUS MAX i do tego zasilacz SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold. Czy przy zmianie procesora również mam zmienić zasilacz czy ten da radę? Również dodatkowe pytanie - chłodzenie. Posiadam owe i tez zastanawiam się czy pociągnie SilentiumPC Fortis 3 140mm. Będę wdzięczny za pomoc , bo jestem w tym kompletnie zielony

GPU RTX 2070 SUPER GIGABYTE 3x OC
  • 9
SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold.


@Kr3sowiak:
U mnie zwykły 5800X, RTX2070 (nie super) i płyta MSI X470 gaming pro carbon śmigają bez problemu na zasiłce SilentiumPC 750W Supremo FM2 Gold, wcześniej miałem jeszcze bardziej prądożernego R7 2700X i też było ok. 550W to jednak ciut mało, 5800X potrafi chwilowo wciągnąć 200W, 2070 Super z 250W, nie zostaje wiele zapasu na resztę komponentów, szczególnie jak planujesz sporo wentyli na obudowie,
ja bym to zrobił, ale z pretensjami nie do mnie jak coś


@10129:
Można spróbować, nie powinno się trwale nic uszkodzić ale pod pikami obciążenia komp może być niestabilny. Ryzeny naprawdę sporo Amperów potrafią pociągnąć przez pierwsze kilka sekund obciążenia i właśnie taki strzał może doprowadzić do spadku linii 12V i zawieszenia maszyny. Na pewno tez nei tykałbym GameBoosta, to i tak badziewie generujące masę ciepła i niewiele wydajności.

Ja bym