Wpis z mikrobloga

Tak sobie luźno myślę, czy odbicie przez ukraińców flanek i trzymanie bachmutu do ostatniego domu przez stosunkowo niewielkie oddziały , to nie jest jakaś bardziej "wyrafinowana" gra ze strony ukrainy mająca na celu raz, że wymielenie jak najwięcej wagnerowców, a dwa wciągnięciu ich na określone pozycje do zmasowanego ostrzału z dalszych pozycji? Z bachmutu już prawie nic nie zostało, więc cele wydają się odsłonięte. Wagnerowcy raczej nie polecą w długą za ostatnimi wycofującymi się oddziałami ukr , bo trafią pod bezpośredni ostrzał i złamią się na pierwszych umocnieniach. Pozostanie im koczować na gruzach bachmutu będąc pod ciągłym ostrzałem. O wsparciu na innych liniach frontu też mogą zapomnieć, bo celem będzie utrzymanie gruzowiska własnym mięsem. #ukraina
  • 4
@siewcaeddie: Wysyłają nieprzeszkolonych rekrutów do walki trzymając miasto dla celów propagandowych. Ja nie widzę tutaj finezji i wyrafinowania. Drogi zaopatrzenia są pod ostrzałem artylerii. Rozsądni dowódcy powinni spokojnie wycofać się na kolejną linie. Trzymanie miasta miało sens 2 miesiące temu kiedy można było zapewnić logistykę.