Wpis z mikrobloga

@husky83: Generalnie chodzi o to, że miejscowość jest zatłoczona i plaże też nie są specjalnie ciekawe. O wiele więcej oferują miejscowości położone dalej w stronę Makarskiej. Jeśli nawet starzy i doświadczeni cromaniacy z tego forum LINK odradzają Omis jako lokum na wakacje, to coś w tym musi być ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@husky83 Doradzać Omiš to chyba tylko po to, żeby zepsuć komuś wakacje. Paskudne miejsce tylko na dzień "zwiedzania", chyba że nastawiasz się na aktywny urlop: kajaki, treking, etc. Samo miejsce w sobie dość paskudne i dla mnie niezrozumiałe, ilu ludzi tam ciśnie. Zostań przy Makarskiej Riwierze, np. Podgora, Brela. Albo uderzaj w wyspy, polecam Hvar bardzo.
  • Odpowiedz
  • 0
@Biebrzanski_Ghul: @magicznyfred Wcześniej jeździłem do Baski na Krk, bardzo mi się tam podobało i względnie blisko.
W zeszłym roku było Tucepi - i gdyby nie to, że mieliśmy mieszkanie przy tej głównej drodze, to byłoby idealnie. Blisko na plażę (chociaż w Basce mieliśmy dosłownie 120m), plaża nam się podobała. Tylko że to już troszkę daleko...

A gdzie jeszcze występują piaszczyste plaże?

@klintoniusz Dzięki za link, na pewno poczytam :-) Zapomniałem już
  • Odpowiedz
@husky83: Forum cro.pl to czyste złoto i skarbnica wiedzy. Funkcjonuje od lat i wypowiada się tam wiele osób, które od lat nastu lub nawet kilkudziesięciu są stałymi bywalcami Chorwacji.

Swoją drogą, jak oceniasz Baskę na Krk? Czy byłoby to odpowiednie miejsce dla rodziców z 3-latką? Czy ta miejscowość to imprezownia, czy raczej spokojna mieścina? Plaża, z tego co widzę, wygląda całkiem fajnie. No i są już jakieś widoki na góry Velebit
  • Odpowiedz
  • 2
@klintoniusz: Może i mam małe porównanie do innych miejscowości (bo tylko do Makarskiej i Tucepi), a może mam małe wymagania, ale osobiście jestem w Basce zakochany i nie wykluczam, że ostatecznie tam pojedziemy, chociaż 'nasz' apartament podrożał już do 120€ :-(
Ogólnie wąskie plaże, ale wystarczające, chociaż (szczególnie w weekendy) bywa mało miejsca. Zachodnia plaża jest szersza, a dodatkowo ta część to (względna) cisza i spokój, wschodnia to troszkę bardziej imprezownia
husky83 - @klintoniusz: Może i mam małe porównanie do innych miejscowości (bo tylko d...

źródło: IMG_20210722_085240 (1)_wynik

Pobierz
  • Odpowiedz
Próbuj dalej na południe - Zivogosce, Drvenik, Zaostrog. Wciąż jeszcze mniejszy ruch niż w okolicy Makarskiej, więcej mniejszych kamienistych plaż i blisko do Bośni.
  • Odpowiedz