Wpis z mikrobloga

Czy ktoś tutaj oprócz mnie jest zniesmaczony jakością czekolad dostarczanych przez terravite do centrów krwiodawstwa? Mam zamiar uzbierać oraz odkupić pare sztuk opakowań tego gówna żeby podpalić to na live żeby pokazać jak są dymani i traktowani krwiodawcy w Polsce,

Może ktoś ma inny pomysł może na masowe wyrzucenie tych "czekolad" na teren ministerstwa

W 2022r ministerstwo zdrowia zarobiło 200 mln złotych na sprzedaży osocza krwiodawców za granicę
#krwiodawstwo #barylkakrwi
  • 26
  • Odpowiedz
@Konrad-tt: ale co konkretnie w jakości tych czekolad nie pasuje? Wiele się naczytałem żali, ale nie znalazłem nic konkretnego... proporcje, któryś ze składników? Pytam z czystej ciekawości. Ja krew oddaję od 2005 r. i pamiętam jak dostawałem wyroby czekoladopodobne i konserwę mięsnopodobną w puszce. Według mnie się poprawiło, ale z gustami jak z d*pą - każdy ma swoją. Ja ogólnie nie przepadam za słodyczami, ale gorzka mi wchodzi dobrze.. to znaczy
  • Odpowiedz
  • 3
@olgierdkos: Sprawdź opinie firmy terravita, gdyby to była kwestia gustu to tylu ludzi by nie dawałoby 1* i nie było by akcji z odsyłaniem tego gówna do ministerstwa zdrowia
  • Odpowiedz
  • 2
@Konrad-tt @olgierdkos Podobno dostawa czekolad jest podpisana do końca 2023 roku. Ministerstwo słyszało już od centrów krwiodawstwa skargi krwiodawców na jakość czekolad i podobno planują coś z tym zrobić, pewnie nowy przetarg na dostawę, były też jakieś ankiety odnośnie tego, jeszcze nie tak dawno.
  • Odpowiedz
  • 2
@olgierdkos: Porównaj mordo czekoladę milka lub wedla albo jakakolwiek marke własną inną niż terravita to zobaczysz różnice w smaku. Wszystkie te czekolady są beznadziejne w smaku, mają dziwny posmak jakiegoś plastiku, nie są słodkie i są mdłe. Rozumiem że tak jak ktoś pisał że spożywa taka 1 czekolade na 3 tygodnie, normalna czekolada nie leży te czasu bo po prostu lepiej smakuje
  • Odpowiedz
@Konrad-tt: czyli jednak kwestia gustu ¯_(ツ)_/¯

a ja uwazam, że te za krew są o niebo lepsze od większości rynkowych właśnie dlatego, że nie zawierają w większości cukru i sztuczności tylko prosty skład. Ale to wciąż jest kwestia gustu i to nie jest odpowiedź na moje pytanie dlaczego ta terravita to gówno aż takie, że ludzie to odsyłają do Ministerstwa.
  • Odpowiedz
  • 0
@olgierdkos

Jeśli to byłaby kwestia gustu to nie byłoby tyle #!$%@? opini, może po prostu nie masz gustu i nie widzisz różnicy tak jak niektórzy mówią że ten ketchup najtańszy z Aro jest taki sam jak Pudliszki czy Hellmans, albo tak jak starsi ludzie mówią że Kremus to to samo co Nutella ????

TERRAVITA Spółka z o.o.
61 822 12 01

https://g.co/kgs/AMjDR9

https://wykop.pl/link/6937479/zniesmaczeni-krwiodawcy-odsylaja-urzednikom-czekolady

https://www.prawo.pl/zdrowie/przetarg-na-czekolade-dla-honorowych-dawcow-krwi,518759.html
  • Odpowiedz
  • 1
@olgierdkos: smakowo to tego gówna nie da sie w ogóle jeść chyba że ktoś jest eko świrem i wymyśla tylko żeby było zdrowo kosztem smaku i doświadczenia, wtedy to może "smakować". Napisałem ci dlaczego tak jest a ty napisałeś że to jednak kwestia "gustu"
  • Odpowiedz
@Konrad-tt: A mi smakują i oczywiście wolę sobie #!$%@?ć Milkę Oreo ale wszystkie z krwiodawstwa mógłbym zjeść naraz :P
Skład mają okej, smak jest dla mnie spoko (chociaż mógłby być lepszy, np Lindt :D) jak na darmowe czekolady to nie narzekam

Inni też chętni są jak tylko proponuję że komuś oddam czekoladę
A kokosowa jest kozacka i lepiej mi wchodziła tylko "stara" kokosowa (biała, z okolic 2016 roku, chyba, że to
  • Odpowiedz
@Konrad-tt: jak Ci nie pasuje sprzedaż osocza za granicę i wolisz żeby je przekazać do utylizacji to przypominam że przy każdej donacji jesteś o to pytany w ankiecie. Decyzja należy do Ciebie
  • Odpowiedz
" ja kilka kartonów tego szitu wywaliłem do śmietnika"
"smakowo to tego gówna nie da sie w ogóle jeść"
czytając takie opinie mam dziwne podejrzenie, że na produkcji Terravita zamiast kakao wsypuje kał, widocznie ktoś źle przeczytał na etykiecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam tylko prośbę, nikt nie zmusza do odebrania czekolad, ale jak już je macie i chcecie wyrzucić do śmieci, to może dajcie jakimś bezdomnym? Im
  • Odpowiedz
Terravita pod względem składu nie jest to takie gówno jak Milka waląca tłuszcz palmowy do swoich produktów czekoladopodobnych z napisem czekolada.
Niemniej Terravita pod względem jakości ma się choćby do Wedla tak jak czerwony Jaś Wędrowniczek do Glenfiddicha. Niby można to zjeść jak się człowiek uprze, ale szkoda życia na marne produkty.
Dawanie czegoś tak podłego ludziom, którzy oddają krew jest podłością.
  • Odpowiedz
@LouisCypherr:

cytowany tekst Niemniej Terravita pod względem jakości


No mnie właśnie się rozchodzi o to, co powoduje tę kiepską jakość. I tyle. Nie mam zamiaru bronić, przekonywać, po prostu zadaję pytanie czy ktoś wie czemu tylu ludziom to nie smakuje i wzbudza tyle emocji?
  • Odpowiedz