Wpis z mikrobloga

joł, takie pytanie, czy można w tej sytuacji zawracać?
https://www.google.pl/maps/@50.0126686,19.9556437,3a,56y,98.81h,92.55t/data=!3m6!1e1!3m4!1ssRlqVeDPBuDGTOSBCYYD7g!2e0!7i16384!8i8192
niby na samym początku jest nakaz jazdy prosto, czyli tu:
https://www.google.pl/maps/@50.013834,19.950066,3a,75y,102.53h,86.19t/data=!3m6!1e1!3m4!1suA4PvaLvgAppj0opKVmPeQ!2e0!7i16384!8i8192
I po drodze nie ma żadnego znaku odwołującego lub skrzyżowania.
Jak szukałem w googlach "zawracanie a nakaz jazdy prosto", to wg fragmentu
Należy jednak pamiętać, że jeżeli przed skrzyżowaniem znajdują się znaki nakazu, możesz jechać tylko we wskazanym kierunku (np. nakaz jazdy prosto, nakaz jazdy w lewo). Nie możesz wówczas wykonać manewru zawracania.
odniosłem wrażenie, że żeby nie można było tam zawracać, to znak powinien być ponowiony?
#krakow #prawojazdy #kodeksdrogowy #znakidrogowe
  • 16
@dominowiak:
no właśnie ja tak do tego podszedłem - co nie jest zabronione, jest dozwolone. Ale zastanowił mnie fakt nakazu jazdy prosto tuż za wcześniejszym skrzyżowaniem. No i też ten tekst, że trzeba jechać prosto, jeśli nakaz jest przed skrzyżowaniem, a w tym przypadku brak nakazu przed "moim" skrzyżowaniem.
Dylemat wziął się stąd, że ktoś mi zwrócił uwagę, że niby nie można tam zawracać. A ja byłem przekonany, że można, nawet
abrakadabra1859 - @dominowiak: 
no właśnie ja tak do tego podszedłem - co nie jest za...

źródło: nakaz

Pobierz
IMO zakazu nie ma i niby można skręcać, ale nadgorliwy policjant przybiłby mandat za niezastosowanie się do znaku poziomego


@dominowiak: nie nadgorliwy, tylko z tego pasa można jechać tylko prosto

no właśnie ja tak do tego podszedłem - co nie jest zabronione, jest dozwolone


@abrakadabra1859: oprócz niełamania zakazów trzeba się jeszcze stosować do nakazów. Znak który pokazujesz to jezdnia jednokierunkowa. Natomiast masz pas, który pozwala ci jechać tylko prosto.
Natomiast masz pas, który pozwala ci jechać tylko prosto.


@radziol88: w sumie tak sobie przemyślałem temat - narzekamy, że jest zza dużo znaków wszędzie. A tutaj jest przykląd wystarczającego minimalizmu. My Polacy lubym szukać dziury w całym.
Tak, to oznakowanie JEST wystarczające, żeby kierowca wiedział, że tu nie może skręcać/zawracać.
@abrakadabra1859: też uważam że można tu zawracać, szczególnie że jest to jedyne miejsce żeby to zrobić zjeżdżając z trasy łagiewnickiej.
@dominowiak a wg tego co mnie uczyli to sygnalizator świetlny jest ważniejszy i jest tam S1 także być nie zakazuje takiego manewru.
@radziol88:
Takie jest znaczenie znaków. Nie ogranicza się kierunków jazdy znakiem F-10 czy poziomym a jedynie wskazuje, które pasy należy zająć. Tak samo jak jest zakaz skrętu w lewo i prawo to nie maluje się strzałki P-8a tylko stawia znak C-5.