Wpis z mikrobloga

Na starym lapku msi ge60 mam intel dual band wireless-ac 3160. Od kilku dni mam w domu giga connect box 6 od UPC. na tym lapku nie widzi mi sieci wifi, bo jest nadawana jako wifi6, a sterownik karty tego nie wspiera. Podlaczylem ubuntu na pendrive i ta siec bezprzewodowa normalnie dziala. Windows nie widzi sterownika do zupdatowania. Ktos wie jak to obejsc? Albo zna jakas dobra stronke, na ktorej znajde mirrory sterownikow do kart intela? Na ich intelowej stronie tego nie pokazuja, widzialem tylko najnowsze stery. Szukam rozwiazania problemu, bo szkoda mi usmiercac lapka, ktory wciaz dobrze dziala.

#upc #wifi #wifi6 #internet
  • 9
@Bidliek: Glupoty opisujesz bo wifi jest kompatybilne wstecz chyba, ze ustawiles cos dziwnego na connectboxie upc. Troche jakbys opisal, ze masz router wifi 5 ale twoja karta obsluguje tylko wifi 4, router oczywiscie obsluguje wifi 4.
  • 0
Nic dziwnego nie ustawialem na connectboxie, sa ustawienia domyslne. Wczoraj go jeszcze resetowalem do domyslnych, aby miec pewnosc, ze monter upc niczego tam nie wyklikal dziwnego
  • 0
Mozna wlaczyc osobna siec na 2,4 i osobna na 5. Ale lapek tego i tak nie widzi. Co ciekawe mam stary mi xiaomi repeater 2. Sklonowalem nim siec z giga connect box 6 i lapek to widzi. :P