Wpis z mikrobloga

Ej, ale serio ktoś normlany kupuje chipsy po 12 zł/opk i potem jęczy, że ceny straszenie rosno i za 300% wzrost wartości 0,5kg ziemniaków z solą odpowiedzialny jest tylko podły plebejski elektorat?

Jak chcecie żeby cokolwiek staniało, to zwyczajnie zacznijcie to ograniczać, przestańcie się dawać dymać.
Nabiał potaniał, mięso potaniało, paliwa, mat budowlane i cała masa innych rzeczy. Duzi gracze będą tak długo podnosić ceny, jak długo będziecie się na to godzić. Chipsy są tu najlepszym przykładem. Widziałem też, że niektóre gatunki piwa uległy błędom 'plebejskiego elektoratu' jak np ipa tyska, która byłą już po 7,5, ale po kilku tygodniach kurzenia się na półkach wróciła do okolic 5 zł. Całe szczęście, że ten jeden koncern zgodził się na dopłacanie do biznesu...( ͡° ͜ʖ ͡°)
Następna w kolejce jest nasza cudowna gastronomia z pizzą za 55 zł, cienką zupką za 28 i szczynowatym piwem po 18-20 zł. Dajcie im wszystkim troszkę czasu na przewietrzenie kuchni i zobaczycie, że ceny wrócą na swoje miejsce, może nie do poziomu 2019, ale z pewnością nie do podwyżek po 100-200% motywowanych tym, że 'panie wszystko drożeje..'

#gospodarka #finanse #bekazpodludzi
  • 19
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: z tym nabiałem to nie jestem taki pewny - jajka które kupowałem w kerfurze w przeciągu ostatnich 6 tygodni z ceny 13.99 (za 20 sztuk, wolny wybieg) przeszly na 15.99, potem 17.99 z żółtą cenówką, że niby są w promocji, a obecnie na 19.99 w cenie regularnej - i tym sposobem przestały się opłacać. Szkoda, bo cena 13.99 to była przyzwoita cena za 20 jaj.
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: najbardziej to kisnę z tych cen w gastronomii, szczególnie pizzerii po 50zł, gdzie normalnie za tyle (czasem mniej, ~10euro) kosztuje pizza w lokalu na zachodzie (Niemcy, Francja, Włochy) i nie szczędzą składników jak u nas (dwa plastry salami włoskiego za 50zl XD)
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: Przede wszystkim mam wrażenie że sklepy przestały się bawić w sprzedawanie rzeczy po normalnych cenach, i co gorsza — po obniżonych cenach też (bo omnibus). Teraz wszystko kup dwa, drugi produkt za pół ceny, kup trzy, jedno gratis i tym podobne. Tak było jak masło drożało w cholerę, a i tak cały czas dało się kupić po "starej" cenie, tylko nie jedną sztukę a dwie czy trzy, no i
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa ja może nie giga bo zwykle takie między M a L ale są smaczne i tanie. A tak to teściowej gach przywozi od siebie ze wsi w PL ( jest rolnikiem) swoje jaja także wieprzowinę, kury, króliki i jaja mam większość życia za free. Ale fakt tutaj też w supermarkecie nie są jakieś mega tanie bo za 10 BIO z wolnego wybiegu trzeba dać €3.19
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa zgadza się, inflacja, koszty wzrosły ale na pewno nie tak żeby od roku podwyższać ceny i to nawet o kilkaset procent. Dopóki ludzie będą dawali się dymać, dopóty nic się nie poprawi w kwestii cen.
  • Odpowiedz