Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie takie urządzenie do pompowania kół w rowerach/samochodach/hulajnogach itp. Działa ono na wsadzanie naboju C02. Wtedy pompuje nam koło sprężone powietrze. Ale coś chyba nie pasuje bo nie mogę wsadzić tego urządzenia w wentyl hulajnogi.

Wkłądami nabój do urządzenia z niebieską zakrętką, nabój nam się przebija i teraz wkladać powinniśmy ten czarny otwór w wentyl, ale to mi nie pasuje.

O co tu chodzi?
Czy może potrzebuje jakiejś przejściówki jeszcze o której nie miałem pojęcia w momencie kupna? Co tu mi trzeba teraz?

#pytanie #hulajnogaelektryczna #rowery #majsterkowanie #pytanie #samochody
Bunch - Kupiłem sobie takie urządzenie do pompowania kół w rowerach/samochodach/hulaj...

źródło: ojo joj ojojjjjo jo

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@Bunch: I ze niby to jedno pasuje to presty i schradera? Troche dziwne bo schrader jest grubszy dosyc sporo od presty. A dziurka w tym co trzymasz to wlasnie bardziej mi na preste pasuje
  • Odpowiedz
@Bunch: dobra z ciekawości zobaczyłem sobie ten gadżet na necie, bo przyznam że pierwszy raz widzę. Wygląda na to, że do wentyli samochodowych potrzebujesz jakiś adapter do tego, bo to będzie do rowerówek.
  • Odpowiedz
@darek-jg: Kiedyś w pompkach stosowano taki myk, że uszczelka była dwustronna, a pod nią był zawór zwrotny z trzpieniem. Żeby napompować wentyl samochodowy, odkręcało się nakrętkę głowicy i odwracało się te dwa elementy. Może tu jest tak samo?
  • Odpowiedz
@nerkanarowerze: Może, ale patrząc na filmik to nawet zakładając na prestę używa sporej siły bo otwór pasuje również na dunlopa czyli całkiem mały wentylek i guma się rozciąga przy większych. Nie wróży to dużej trwałości pewnie.
  • Odpowiedz
@Bunch: Podsumowując:
1) Wyjmij gumową uszczelkę
2) Pod spodem powinien być zaworek zwrotny z trzpieniem. Wyjmij go, a następnie umieść na miejscu w odwrotną stronę.
3) Jeżeli nie ma zaworka, olej punkt 2 ;)
4) Umieść uszczelkę w gnieździe szerokim otworem do przodu.
  • Odpowiedz
  • 0
@darek-jg: Dzięki za ten filmik, to chyba nawet ten sam model. W hulajnodze mam wentyl taki sam jak w aucie więc ciekawe czy zadziała. Jeszcze jedno, gość na filmie wbijał nabój na odkręconym zaworze a przecież powinien na zakręconym. Więc co, działa to na odwrót niż zakładałem? Myślalem ze odkrecając zawór się powietrze wpuszcza do koła. On zrobił t na odwrót.
  • Odpowiedz
@Bunch: wygląda jakby zakręcenie zaworu powodowało przedziurawienie tej blaszki w butli, ma to trochę sensu bo jak za wcześnie przedziurawisz podczas wkręcania to część gazu może uciec gwintem
  • Odpowiedz
Myślalem ze odkrecając zawór się powietrze wpuszcza do koła. On zrobił t na odwrót.


@Bunch: dobrze myślałeś bo potem po przedziurawieniu zaczął znów odkręcać i dopiero zaczęło pompować
  • Odpowiedz