Wpis z mikrobloga

hej Mirki.
powiedzcie mi czy coś takiego w moim przypadku ma sens.

kilka razy w ciągu miesiąca wracam zbyt późno z pracy by zrobić sobie normalny posiłek. zazwyczaj ratuję się kebabem albo kanapkami z jajecznicą/zupką chińską.

ale ostatnio dużo reklam na YT jest o żywności funkcjonalnej. czy w moim wypadku korzystanie z takiego huela jako rezerwowego szybkiego posiłku ma sens? czy otwarte opakowanie (pomimo zamkniecia) może stać kilka miesięcy?

#huel #mikrokoksy #jedzenie
  • 10
  • Odpowiedz
@ksiezyc_w_siatce: Możesz sobie też zamówić dania w puszkach z EdReda, niestety musisz do nich sobie ugotować swój ryż/makaron/ziemniaki, ale mają też 4 dania w ofercie z all in one. Ja sobie to w mikrofali odgrzewam. Huela przerabiałem (zamawiałem dwa razy te dania na ciepło i proszek do picia) i po czasie mi się znudził (a niektóre te dania były tak niedobre, że musiałem wyrzucić) i miałem go dość.
  • Odpowiedz
@Saprofit: @Pozytywny_gosc
staram się robić na 3-4 dni, ale czasami jak się nie wstrzelę z obiadami albo zjem podwójnie, bądź zmianami w pracy to potem zostaję z pusta lodówką

@Cozzie właśnie chcę to traktować jako cheat meal więc raz na jakiś czas. zależnie od okoliczności. z drugiej strony wolę wybrać to niż mrożoną pizzę czy inne ustrojstwo.

@DopeLifter: jak mam wrzucić WPC to czemu już nie pełną mieszankę?
wieczorami i
  • Odpowiedz