Wpis z mikrobloga

Ile daje się obecnie w kopercie na wesele bliskiej rodziny? Wybieramy się niedługo na wesele siostry mojego męża i planowaliśmy dać w kopercie 2k. Niedawno mąż rozmawiał z rodzeństwem i stwierdzili, że dajemy bardzo mało i że skoro zarabiamy sporo, to automatycznie powinniśmy dać dużo większy prezent. Jego druga siostra oraz brat dają po 5k.
Pewnie i tak stanie na tych 2k ;) Ale czy rzeczywiście wysokosć prezentu powinna zależeć od tego ile się zarabia? #wesele #pytanie #pieniadze
  • 7
  • Odpowiedz
@inga: Robisz tak:
kwotę, którą dostaliście od niej na swoje wesele przeliczasz na ilość butelek wódki (którą mieliście na weselu) którą moglibyście zakupić za tę kwotę (oczywiście po cenie detalicznej z okresu waszego wesela), następnie sprawdzasz ile ta sama wódka kosztuje teraz i mnożysz przez otrzymaną wcześniej ilość butelek wódeczki. Chyba ok? Teraz wymyśliłem to twierdzenie
  • Odpowiedz
@inga: miałem niedawno własne wesele i od własnych sióstr i sióstr małżonki dostałem od 1,5 do 3k i nie czuje sie pokrzywdzony ;) Myśle że nikt nie powinien komuś zaglądać w portfel ile zarabia i ustalać ile powinien dać. 2k od rodzeństwa jest jak najbardziej okej
  • Odpowiedz