Wpis z mikrobloga

@Arhoax: Na biezaco to sa nowe instalacje, jeszcze sie okaze, ze modernizacja jest tam gdzie byl rfog. Orange jakos nie moze zlikwidowac calkiem czy ograniczyc w duzym stopniu sieci miedzianowej, na pewno to upc zrobi szybciej juz to widze.
na bieżąco są robione teraz modernizacje sieci HFC na światło


@Arhoax: na moich adresach co sprawdzalem to nie ma mozliwosci ale juz kolega osiedle obok ma mozliwosc instalacji swiatlowodu. Mam info w moje upc, ze u mnie sa zaplanowane jakies prace na 30 maja wiec pewnie tez odpala swiatlowod. Moim zdaniem troche pospieszyli sie z oferta i jakies to wszystko takie malo dopracowane. Np ciezko sie doczytac jaki bedzie upload w
@Programista500plus: najśmieszniejsze jest to, że oferują neta do 5 Gb/s, a jak się wczytasz w dane techniczne modemu to po kablu max 2,5 Gb/s bo modem ma tylko jeden taki port. Jakim cudem oni chcą wyciągać te 5 Gb/s po wifi to ja nie wiem, chyba tylko w warunkach laboratoryjnych.

I też standardowo, jak składasz reklamację jakąkolwiek na dostawcę netu to najpierw pytają o parametry po kablu xD

https://www.upc.pl/pdf/oferta/play/regulamin_oferty_szczegolowej_internet_swiatlowodowy_5_z_rabatem_przez_6_mies_12m_online.pdf

strona 3,
@matwes: Moze pomysl troche, masz oferowane pewnie 5gbs do internetu a czy to osiagniesz na jednym porcie czy pieciu naraz kogo to obchodzi, i tak tego nie wykorzystasz? Nic dziwnego, ze pytaja o parametry kabla bo ludzie narzekaja na predkosc po wifi, wiec po kablu tez sie okaze, ze podpinaja jakis stary router 100 mega czy switcha, ba w 2020 roku Dell sprzedawal laptopy (w cenach 3-4 tysiecy zloty jak nie