Wpis z mikrobloga

Proszę o pomoc. W skrócie prowadziłem firmę na ryczałcie od 2011 do końca 2015 roku udało mi się oszczędzić przez ten czas 150 tys z czego 120 przelałem na konto oszczędnościowe.(przeleżałem od 2011 po 20/30 tys do 2015 mam potwierdzenia przelewów) Początkiem 2016 roku mama zachorowała na raka i musiałem sie podjąć opieki nad nią ( żyłem z jej oszczędności plus ojciec pracował, mama miała rentę plus w przeszlosci firmę ) minął czas aż w 2018 roku zmarła( zostawiła 17 tys oszczędności co zgłosiłem na picie) po czym ojciec na skutek wydarzeń wpadł w alkoholizm i złamał kręgosłup wiec musiałem się nim opiekować do 2022 bo q tej czas zmarł żyłem na jego koszt. Oszczędności z firmy procentowały mi podatek belki do urzędu został odprowadzony, później przelałem kasę na inny bank który dał mi zysk ok 6 tys. (Lokata) (nie mam historii ale mam umowę) Dostałem odszkodowanie bo ojciec był ubezpieczony prywatnie plus odszkodowanie z firmy. Wszystko zgłoszone do urzędu skarbowego. Kopie przelewów mam do banku jednak brakuje mi historii z banku oszczędnościowego, nie pobierałem a konto zamklem, jednak ślad po moim oszczędnościach jest w postaci podatku belki. A wiec mija 7 lat gdzie nie pracowałem (opiekowałem się rodzicami i byłem ubezpieczony jako rolnik mamy około hektara pola) od tego czasu uzbierało mi się około 200 tys (konto oszczędnościowe/lokata/odszkodowanie po śmierci ojca/ na wssystko mam potwierdzenie przelewów, odszkodowanie po ojcu zgłoszone do us w tamtym roku. Wszystko trzymane na koncie bankowym. I teraz pytanie bo mam okazje kupić małe mieszkanie za 180 tys i trochę się boje czy urząd skarbowy może mi zarzucić ze 7 lat nie pracuje i z czego się utrzymywałem? Z pitow z 5 lat miałem około 500 tys księgi trzymam po dzień dzisiejszy. Czy jest strach kupować to mieszkanie czy kupić? Od września jadę do pracy mija rok jak tata nie żyje ale zostawił oszczędności w gotowce ok 9tys których nie wpłacałem na konto,(wykazałem je w picie) jestem kawalerem nie mam dzieci samochód mam po mamie na wczasy nie jeździłem nawet abonamentu na telefon nie brałem i od urodzenia żyłem w domu rodzinnym , jedzenie opał miałem z ziemi #urzadskarbowy #prawo #ksiegowosc
  • 7
@#!$%@?:

Z pitow z 5 lat miałem około 500 tys księgi trzymam po dzień dzisiejszy

Jeśli ta kasa ciagle krążyła po bankach od tamtego czasu i nie było sytuacji że wypłaiłeś gotówke lub wpłaciłeś gotówke to nie widze absolutnie żadnego problemu
@#!$%@?: faktycznie w takiej sytuacji US może zrobić kontrolę, ale nie jest to regułą, bo są tacy co kupili po kilka nieruchomości w krótkim czasie za blisko 8 cyfrowym kwoty i nie mieli kontroli. Jeśli masz papiery na wszystko nie masz się czym martwić, bo oni właśnie tylko tego co masz będą od Ciebie chcieć.
@zibizz1: Pieniądze były od 2011 do końca 2015r wplacane na konto oszczędnościowe z konta firmowego (120tys)z pitow z firmy mam ok 500 tys. prowadziłem sklep internetowy i moja kasa fiskalna było konto. Po czym do 2022roku tam te oszczędności były ( nie mam historii z tych lat ale z tego co wiem us widzi ze podatek jest placony belki, pozniej przelalem do mbanku na lokatę a teraz mam w pekao na
@tochybaananas: Mam potwierdzenia przelewów, odszkodowanie po ojcu zgłoszone ogólnie czego nie mam to historii banku gdzie od 2015 roku trzymałem oszczednosci, pani w banku powiedziała ze oni widza ze podatek belki co miesiąc był odprowadzany. Boje się ze mi powiedzą ze na koszt rodziców nie moglem żyć czy cos, tylko kto miał się nimi zająć.... Pozatym nigdy auta nawet nie kupiłem jedynie tyle co telefon w 2017roku za 1700 zł
@#!$%@?: przecież kupujesz ten kwadrat za kasę, którą miałeś w banku i jej nie wypłacałeś. Kupujesz za czyste pieniądze. One są legalne więc niby jak mieliby Ci udowodnić, że żyłeś z tej kasy, którą właśnie masz na koncie? Z resztą i tak mało prawdoodbne, że Ci te kontrole zrobią. Nie ma co dramatyzować jak masz na wszystko papiery. Jak Cię to tak bardzo uwiera zgłoś się do kancelarii prawno-podatkowej i z tym