Wpis z mikrobloga

Wykopki lały po gaciach z zachwytu, ukraińcy wtopili w to większość tych nielicznych śmieci, które mieli, Pan mecanas Bartosiak też się zachwycał i oczywiście końcem końców okazały się być kompletnie bezużyteczne i niezdolne do czegokolwiek. Chińskie drony z alibaby zabiły tam 100x tyle ludzi co potężne BAJRAKTARY xD

#wojna #wojsko #ukraina #takaprawda
positivementalattitude - Wykopki lały po gaciach z zachwytu, ukraińcy wtopili w to wi...

źródło: bayraktar

Pobierz
  • 13
@positive_mental_attitude: Tak jak kolega wyżej napisał. W pierwszym miesiącu wojny gdy rosyjskie BGT dużo się ruszały zazwyczaj bez OPL-u albo ze słabym OPL-em, były bardzo przydatne, na co zresztą są dowody wizualne i filmowe. Gdy działania wojenne z etapu manewrowego weszły w fazę pozycyjną ich rola i znaczenie - podobnie zresztą jak śmigłowców szturmowych - bardzo mocno spadła.
Problem we właściwej ocenie Bayraktara TB-2 wziął się głównie z działań propagandy ukraińskiej,
@robertkk:

bayraktary byly nieocenione na poczatku wojny gdzie rozku*wialy wieksze skupiska ruskich


Typie ten latawiec ma udźwig 150 kg, ja więcej biorę w martwym ciągu xD No, ale typowy wykopek ma zero siły, zero jakiejkolwiek inteligencji czy krytycznego myślenia, więc każdą nawet najbardziej prymitywną propagandę kiłowa łyknie jak stary kacap 'najświeższe' informacje z rassiya adin.
@positive_mental_attitude: co ma do tego udzwig zebys mi cisnal personalnie? xD Zobacz sobie filmiki z bayraktarami z lutego i marca, sprawdzaly sie swietnie (nie dlatego ze byly dobre, bo sa do bani i sie zgadzam. Byly dobre, bo ruscy trzymali wszystko razem i nie wiedzieli ze takie cos jak bayraktar w ogole istnieje).
@robertkk:

co ma do tego udzwig zebys mi cisnal personalnie? xD


To, że jak latawiec dźwiga max 150 kg i lata sam, to siłą rzeczy żadnych 'wielkich skupisk' niszczyć nie może to po prostu fizycznie niemożliwe. Taki F 35 co jest widziany jako lekki samolot wielozadaniowy stealth wynosi coś koło 10 ton, a nie jest to nawet żaden dedykowany bombowiec taktyczny.