Wpis z mikrobloga

Hej, planuje niedługo zakupić monitor do pracy, teraz pytanie co będzie grało z macbookiem m1 air? Obecny monitor Dell U2414H nie ma dość ostrego obrazu i czionki nie są tak ostre jak na windowsie, po paru godzinach czytania, wzrok wysiada. Iść w monitor 4k, czy 1440p? Oczywiście w rozsądnych pieniadzach ok. 2kzł. Myślałem o Monitor Xiaomi Mi Curved 34 #macbook #macbookair #apple #programowanie #macos
  • 10
  • Odpowiedz
@Tomz: mam podobnego Della, ciut inny model ale równie stary i nie ma problemów z ostrością względem windy. Coś musiałeś raczej namieszać.

Może porostu chcesz powodu do zmiany? ;) Tylko potem chodzą legendy, że Mac nie wszystkie monitory działają :)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@mirekwirek: raczej nic nie namieszałem, mam porównanie do ubuntu i windows 11 i tam jest elegancko na tym monitorze. Jak masz podłączony ten swój do macbooka? Ja przez hdmi po HUBie, wyczytałem, że po kablu displayport na usb-c bezpośrednio do lapka podobno znacznie lepiej jest. No a zmiana monitora tak czy siak by się przydała ale właśnie chciałbym monitor kompatiblnym w 100% z mackiem (tu trochę apple daje ciała...)
  • Odpowiedz
Obecny monitor Dell U2414H nie ma dość ostrego obrazu i czionki nie są tak ostre jak na windowsie,


@Tomz: apka SwitchResX i ustawiasz rozdzielczość HiDPI, działa na 100%
  • Odpowiedz
@Tomz Podobno MacBooki mają problem z obsługą wielu monitorów 4k. Jeśli będziesz planował kiedyś podłączyć drugi to lepiej 1440p. Ja pracuję na 2x1080 i jest git jak dla mnie
  • Odpowiedz
@Tomz: Nie idź w 2K jeśli pracujesz na macOS. Miałem chwilową przygodę z ekranem 27" 2K i na szczęście był to monitor służbowy więc siup - odesłałem do magazynu, bo czcionki były tak rozmazane, że nawet te dziwaczne aplikacje do poprawy ostrości nie pomagały.
1080p lub 4K - nic innego.
  • Odpowiedz