Wpis z mikrobloga

W wakacje chcę zorganizować spływ kajakowy w okolicach #szczecin (do ok. 100km). Czy ktoś poleca jakieś konkretne miejsca, które warto brać pod uwagę dla grupy koło 10 osób?
  • 23
  • Odpowiedz
@elcor Drawa. Jesli planujesz spływ jednodniowy to płyń odcinkiem Drawno-Bogdanka. Jeżeli nie lubisz pływać po jeziorach to Barnimie - Bogdanka, lub o jakieś 700m krócej Barnimie-Zatom. Kajaki chyba najlepsze udało mi się wypożyczyć od Nowak w Drawnie jak dotąd. Stanica PTTK sprzętowo nie powala, o ile kajaki są jeszcze spoko, to kapoki wołają o pomstę do nieba.
Jak chcecie pod namiot to stanica w Drawnie ma sporo miejsca, mają też domki drewniane,
  • Odpowiedz
@Kamokamo nie polecaj im Korytnicy bo umrą z nudów i się zawiosluja na śmierć. Tam nurt jest żaden, a płyniesz między szuwarami cały czas, więc przy słonecznej pogodzie spalasz się na skwarka. Lepiej zorganizować sobie spływ Drawą z instruktorem
  • Odpowiedz
@Dorciqch znam ludzi, dla których Korytnica to była zajebista przygoda, ja jestem z Choszczna to Drawe znam na pamięć, bo jeżdżę tam od dzieciaka, ale różne poziomy ludzie mają.

Ale tak, jak ktoś chce coś ciekawego i mocno satysfakcjonującego to Drawa, zwłaszcza obejmująca odcinek Drawno-Głusko przez park narodowy. Chociaż niektórzy wymiękają na tych zakolach i drzewach w wodzie.
  • Odpowiedz
@Dorciqch a też znam takie sytuacje jak gość myślał, że to wycieczka na dwie godziny i powrót do Szczecina przed obiadem xD

w ogóle wydaje mi się, czy największy cyrk na spływie to zawsze musi być jakaś parka w dwumiejscowym kajaku xD
  • Odpowiedz
  • 0
@elcor Drawa na odcinku od Prostyni do Drawna dla początkujących i na odcinku od Drawna do Bogdanki dla średnio zaawansowanych (ok 19km). nocleg w stanicy PTTK.
na odcinku od Drawna w dół jest park narodowy dlatego można tam płynąć dopiero po 1 lipca.

po zrobieniu tych tras można też spróbować odcinek nowej Korytnicy i starej Korytnicy do Bogdanki
  • Odpowiedz