Wpis z mikrobloga

Hej, mam kilka pytań związanych z #bonnazasiedlenie #bonzasiedleniowy

1. Czy bon przysługuje w przypadku pracy zdalnej(biuro pracodawcy znajduje się w Polsce). Jeśli tak to czy mieszkanie musi być w tym samym mieście co biuro firmy?

2. Ile razy można skorzystać z tego programu? Wiadomo, że w obrębie jednego miasta raz, jednak załóżmy że skorzystałbym z programu np. w Gdańsku, mieszkał tam i pracował rok, a potem chciałbym się przeprowadzić, zmienić pracę i skorzystać z programu ponownie np. w Poznaniu? Czy byłoby to wtedy możliwe?

3. Jeśli załapałbym się na bon, jednak np. po dwóch miesiącach chciałbym zrezygnować z pracy (albo pracodawca ze mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) to ile czasu mam na znalezienie nowej pracy, tak aby nie musieć zwracać środków?

#pracbaza #kolchoz #mieszkanie #wynajem #programista15k
ropemaxxer - Hej, mam kilka pytań związanych z #bonnazasiedlenie #bonzasiedleniowy 

...

źródło: fff

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@ropemaxxer: Przerabiałem temat w tamtym roku w UP z mojego miasta rodzinnego:
1. Odległość od miejsca dotychczasowego zamieszkania do miasta w którym będziesz pracował musi być min. 80km lub czas dojazdu i powrotu musi przekraczać łącznie 3h - niestety nie wiem jak to może się mieć do Twojego przypadku, zależy jak daleko to mieszkanie jest od biura. W przypadku wynajmu na pewno w dniu złożenia wniosku na bon będziesz musiał mieć
  • Odpowiedz
@worldcitizen: Tak, oświadczenie od pracodawcy (które dostaniesz razem z wnioskiem) - z deklaracją od kiedy zatrudnia, na jakim stanowisku, jakim wymiarze czasu i że będzie osiągać wynagrodzenie lub przychód w wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto miesięcznie i będzie podlegała ubezpieczeniom społecznym. Jak pracodawca chce Ciebie zatrudnić to powinien podpisać, ja nie miałem z tym problemów.
  • Odpowiedz