Wpis z mikrobloga

Da się zrobić darowiznę auta od razu po wykupie z leasingu? Zapłaciłem ostatnią ratę, nie chcę auta rejestrować na siebie tylko od razu przekazać je w darowiźnie. Czy da się taką operację przeprowadzić czy wpierw muszę zarejestrować je na siebie a potem przeprowadzić procedurę darowizny? #leasing #auta #samochody #ubezpieczenia
  • 7
  • Odpowiedz
  • 1
@niegwynebleid: Chcę auto sprzedać bez podatku, więc im szybciej przekażę je w darowiźnie tym szybciej zleci pół roku i możliwość pozbycia się go bez płacenia skarbówce vatu i dochodowego.
  • Odpowiedz
@Zwierzak24 no to mam połowicznie kiepskie wieści.
VAT od ceny rynkowej musisz oddać od razu i tego nie unikniesz.
pół roku a potem bez podatku - uważaj, bo skarbówka się robi na to cięta jako czynność pozorna. Jak odkryją, że kasa do ciebie wróci to cię dojadą (a będą szukać)
kwestie rejestracji nie ma znaczenia
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: nope. Nadal może zrobić darowiznę i nie zapłacić ani VATu ani PITu.
VATu na pewno nie, bo niby z jakiej racji? Przy zakupie nie wrzuca faktury wykupowej, więc nie odlicza VATu, więc nie musi go później płacić.
Jedyne na co bym uważał, to darowizna na żonę/męża ze wspólnotą majątkową. Lepiej na ojca/matkę/brata/siostrę...
  • Odpowiedz