Wpis z mikrobloga

@Kubarozpruwacz93 raid jest wtedy kiedy wojsko coś tam robi w stylu nawalania mieczem, jest ikonka skrzyżowanych pochodni o ile pamiętam i progres leci. Wtedy możesz atakować ich. Ale możliwe że to ktoś się tłucze na Twoim terytorium i Tobie to nic nie zagraża.
@Kubarozpruwacz93 zakładam, że ten sąsiedni władca nie zaatakował Twojego wasala bo bys automatycznie został wciągnięty do wojny - może być więc tak, że Twój wasal zaatakował tego sąsiada i dostaje #!$%@?. To nie Twoja wojna dlatego nie możesz walczyć. W takim przypadku chyba i tak nie straci ziemi w razie przegranej. Zobacz w okienku Twojego wasala z kim prowadzi wojnę i kto zaatakował.
@Fevx: czyli jak mój wasal zrobi komuś raid i go poskłada to przeciwnik może wjechać na teren mojego wasala i go atakować a ja nic nie mogę z tym zrobić? chwilę po tej akcji miałem raida od innego sąsiada i normalnie mogłem go bić bo wyskoczył mi komunikat że jestem najeżdżany
@Kubarozpruwacz93 chyba nie, ewentualnie sam możesz wypowiedzieć wojnę ale to będą technicznie dwie wojny które sąsiad poprowadzi: z Tobą i wasalem. Zrób eksperyment bo też nie pamiętam dokładnie ale raczej mam rację. Wasale mogą prowadzić własne akcje, nie są ubezwłasnowolnieni. Więc też ich sprawa jeśli dostaną po dupie. Ty ich chronisz ale nie wtedy gdy to oni atakują.
@Kubarozpruwacz93: A nie możesz dołączyć do wojny? W okienku wojny u Twojego wasala jest przecież wszystko wytłumaczone, a więc kto kogo atakuje, dlaczego I jakie będą tego konsekwencje. Analogicznie może też być tak, że Twój wasal jest zwyczajnie stroną w czyjeś wojnie (np. Swojego sojusznika, który jest atakowany lub sam atakuje).