Wpis z mikrobloga

  • 1
@rewizjonista: No tak, ale z drugiej strony postój w niedzielę - pauza, również jest zapłacona. + premie albo od spalania albo od przejechanych kilometrów. Co będzie dla kierowcy bardziej opłacalne. A po 3 miesiącach podwyżka, jeśli obie strony będą zadowolone.
No i jeśli byłby to system 2/2 to na jeden rok pracujesz tylko pół.
  • Odpowiedz
@mkk141 zastanawiam się kto jeszcze jeździ do Pana Niemca jak zarabia sie tak samo i więcej w Polskiej firmie. Ba wiele firm otworzyło sobie Gewerbe pod pakiet mobilności
  • Odpowiedz
@jasiu87: Ja np dostałem 2200 euro zwrotu podatku za 22 rok. Ile bym dostał na polskiej umowie? 0. Dalej się opłaca pracować u Niemca ale już nie tak jak kiedyś.
  • Odpowiedz
@Cebulix Na polskiej umowie pan PiS z racji wprowadzania polskiego wału #!$%@?ł by ci kasę, rok potrzymał i bez odsetek o pomniejszonej przez inflację wartości by oddał ( ͡º ͜ʖ͡º) I jeszcze się tym chwalą na billboardach.
  • Odpowiedz
@jasiu87: no co ty, nadal sie oplaca o wiele bardziej. Jak przedmowca powiedzial zwroty podatku sa wieksze, sama pensja tez. Robie w zwyklym kolchozie ze zwykla stawka kolo berlina, gdzie mam spokoj od spedytorow, nowe auto, spoko robote bez zadnych krotkich pauz 9/11h i okolo 2200eur netto na 1 klasie przy systemie 12 dni w pracy na 9 w domu. gdzie 10k zarobisz w polsce na takim systemie? caly miesiac musialbys
  • Odpowiedz
@gazozaur u mnie pon - pt Polska umowa średnio 10k a Niemiecka 2400€ jak się godzin nie wyrobi czy tam jesteś na urlopie, a wszystko ponad te godziny wypłacane i mają po 2600-3000€. Automotive więcej stania niż jeżdżenia xD
  • Odpowiedz
@jasiu87: no to sam widzisz, ze masz tylko weekend wolny, mi wyszlo w zeszlym roku 184 dni w budzie za podobną kasę + kindergeld i zwrot podatku. Wiem, że są oferty i po 2400 za vollzeit od naganiaczy, ale szczerze mowiac nie wyobrazam sobie, kto na to chcialby aplikowac xD. Ogolnie faktem jest, ze roznica w ostatnich latach się zmniejszyła, ze wschodniej polski nie chciałoby mi się dojezdzać, jakbym nie miał
  • Odpowiedz