Wpis z mikrobloga

Dzień wczorajszy był pierwszym dniem w tym roku gdy pompa ciepła była wyłączona. Dzisiaj jest dzień drugi i moje urodziny przy okazji. Gorącą wodę zapewniają mi te oto śmiesznie wyglądające rurki pod szybą (grzeją lepiej niż pompa ciepła a nie zużywają w ogóle energii). Na dalszym planie widać moją elektrownię słoneczną. Ciepłą wodę za darmo będę miał prawdopodobnie do października.

#stepujacybudowlaniec
FejsFak - Dzień wczorajszy był pierwszym dniem w tym roku gdy pompa ciepła była wyłąc...

źródło: IMG_20230522_155926_2

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • 6
Drugie zdjęcie przedstawia skomplikowany system dwóch zbiorników na ciepłą wodę użytkową. To do nich doprowadzana jest woda z nagrzewnicy solarnej lub z pompy ciepła. Wymiana ciepła zachodzi dzięki wbudowanym w zbiorniki wężownicom.
FejsFak - Drugie zdjęcie przedstawia skomplikowany system dwóch zbiorników na ciepłą ...

źródło: IMG_20230522_155945_8

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
sto lat (albo i więcej jeżeli chcesz) i nie zapomnij o


@patrolez: raczej trzeba mieć brudną wodę żeby ta bakteria zaczęła się namnażać. Ja rozumiem sytuacje w której ciepła woda jest nieużywana a do tego jest zanieczyszczona na tyle, że bakterie mają co jeść i wtedy może ich się namnożyć naprawdę dużo. W sytuacji takiej jak u mnie gdzie ciepła woda jest tak intensywnie używana, że zawartość zbiorników wymienia się średnio
  • Odpowiedz