Wpis z mikrobloga

materał tylko własny! wciśnie ci jakieś chińskie ciulstwo


@Nethiu: tajest. Czasem elektryk wciska klientowi chińskie gówno bez atestów, czasem klient się umawia z elektrykiem na robotę z własnych materiałów, po czym rozkłada z dumną miną przed fachowcem coś, co się od biedy do wieszania prania między drzewami nadaje. W końcu równowaga w przyrodzie musi być :)

Ze skrajnych kuriozów, o jakichś słyszałem, to zlecenie na uzbrojenie instalacji, gdzie "własne materiały" okazały
Mam ofertę 100 zł/pkt


@Zbyszek_Kudriawcew: taka kalkulacja jest całkowicie oderwana od rzeczywistości. Bo jak Ci nie zależy na czymś ekstra, to powiedz elektrykowi by Ci w każdym pomieszczeniu zrobił po dwa punkty - jeden światło, drugi gniazdko a resztę sobie sam zrobisz.
Zatem należy się mocno zastanowić co chcesz tak naprawdę. Jeżeli to co w projekcie to niech będzie. Ale proponuje pomyśleć nad jakąś nawet podstawową automatyką światłami na przykład. A
ciągnięcie wszystkich świateł bezpośrednio do rozdzielni i wyłączników


@ksiak: ta instalacja musialaby byc mega zajebiscie inteligenta bo ja sam nie zapamietam tych wszystkich scenariuszy i mozliwosci xD
@Wychwalany: to sobie dorabiasz już sam po fakcie. Jak trzeba to bez problemu dorzucasz kolejną funkcjonalność bo kable są. Bez kucia, bez kombinowania. Tylko podstawą są bardzo dobrze opisane kable.