Wpis z mikrobloga

Uwielbiam kiedy Youtube proponuje mi obejrzeć scenę szarży Rohirrimów pod Minas Tirith. Obejrzałem to chyba z milion razy, a i tak zawsze mam ciary jak Theoden zaczyna krzyczeć, zaczyna się szarża, w tle gra wspaniała muzyka, a później muzyka nagle cichnie i jedyne dźwięki jakie słychać to stukot koni, brzęk metalu i jęki tratowanych orków. Niesamowite, jak doskonale starzeje się cała trylogia Jacksona...
#wladcapierscieni #lotr #film
Jailer - Uwielbiam kiedy Youtube proponuje mi obejrzeć scenę szarży Rohirrimów pod Mi...
  • 10
  • Odpowiedz
@Jailer: ja osobiście lubię krótkie ujęcie jak theoden ruszą w 2:36, widać, że mało tam efektów, jakoś tak "dokumentalnie" jest osadzony na planie.
Jakim dramatem jest fakt, że po 20 latach żaden film nawet nie zbliżył się do lotra
  • Odpowiedz
@Jailer: jest wybitny pod wieloma względami, ale nie jest niedościgniony. Po tylu latach powinno być przynajmniej kilka pozycji, które się zbliżyły, bądź przegoniły lotra, na wielu plaszczyznach. Po prostu w lotrze czuje, że włożono w niego serce, że włożył je reżyser, wielu aktorów, scenografie, rekwizyty. Nawet jak mijali się że źródłem, nie trafiali czasem w sedno wątków to rozumieli o co tam chodzi, czuli to i szanowali źródła. Rozumieli istotę produkcji.
  • Odpowiedz
@11mac11: @Jailer: Ostatnio z córką przeczytaliśmy Hobbita, a potem zobaczyliśmy film - odniosłem wrażenie że dla 7-latki był jeszcze za ciężki pod względem brutalności, więc wstrzymuję się z Władcą Pierścieni, ale obecnie przerabiamy HP i za jakiś czas na pewno wleci LOTR i potem obowiązkowo filmy w wersji rozszerzonej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@apee: o tak, królestwo niebieskie to dzieło podobne do lotra. Dopracowany, unikalny soundtrack, metafizyka, rycerskosc, piękne ujęcia, czasami czuć ingerencje Boga w tym filmie, tak jak Tolkiena w lotrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trochę tendencyjnie przedstawieni templariusze ale ten film postawiłbym na jeden półce z łotrem pod kategoria wagi gatunkowej. Przybycie Jerozolimy jest tak epickie, że zdaję się tylko złudzeniem;)

@w__w hp jest idealny dla dziecka, szczególnie
  • Odpowiedz
jest wybitny pod wieloma względami, ale nie jest niedościgniony. Po tylu latach powinno być przynajmniej kilka pozycji, które się zbliżyły, bądź przegoniły lotra, na wielu plaszczyznach.


@11mac11: A jakie filmy przygodowe przegoniły serię Indiana Jones sprzed 40 lat?
  • Odpowiedz
@prop: nie oglądałem i nie oglądam przygodowych. Ja lubię jumanji ale jak wspomniałem, nie mam porównania. Ewentualnie pierwsze gwiezdne wojny, to taki indiana w kosmosie
  • Odpowiedz