Wpis z mikrobloga

Kupiłem te drogie jedzenia białkowe bo ktoś tam stwierdził że dopłaca się do tych kaszek, jogurtów itp żeby były smaczne w odróżnieniu od skyrów. I napiszę szczerze, smakuje to źle. Jeden jogurcik niemal 5zł, 20g białka nieźle ale smakuje gorzej niż skyr.

W lidlu jeszcze niedawno były wiaderka skyra brzoskwiniowego 0,5kg z mlekovity. Były bardzo dobre i stosunkowo tanie ale je wycofali szybko.
W porównaniu do tych proteinowych jogurcików i kaszek było to jak niebo a ziemia.

Ja osobiście widząc cenę skyrów, nie mam zamiaru już ich kupować. Wracam do serków wiejskich i twarogów.

#dieta #silownia
  • 12
  • Odpowiedz
@Uuroboros:

Jeden jogurcik niemal 5zł, 20g białka

Serek wiejski z Piątnicy wysokobiałkowy ma 28g i jest tańszy, pewnie zależy od sklepu, u mnie 3,6zł kosztuje.
  • Odpowiedz
W lidlu jeszcze niedawno były wiaderka skyra brzoskwiniowego 0,5kg z mlekovity. Były bardzo dobre i stosunkowo tanie ale je wycofali szybko.


@Uuroboros: ja tydzień temu kupowałem jeszcze truskawkowy i brzoskwiniowy to chyba są cały czas.
  • Odpowiedz
@Uuroboros: zwykły twaróg może być świetną bazą do wielu wysokobiałkowych potraw o ile masz chęci i 5 minut czasu na przygotowanie. Ten skyr brzoskwiniowy faktycznie był bardzo dobry, natomiast jak zbledujesz twaróg, z mlekiem, erytrytolem i mrożonymi owocami to otrzymujesz jeszcze lepsze lody proteinowe.
  • Odpowiedz
  • 0
@Damian_TS: ja twaróg zawsze z owocami i miodem jadłem, inaczej raczej jeść nie będę bo mi się taki sposób nie nudzi
Mleko tez powoduje u mnie wzdęcia, twaróg nie, nie wiem czemu ale nie narzekam.
  • Odpowiedz
  • 1
@Damian_TS: jedyny minus to jak twaróg jest twardy i prosto z lodówki można powyginać na nim widelce i łyżki, nauczyłem się wyciągać go kilka godzin przed żeby nabrał temp pokojowej
  • Odpowiedz
@Uuroboros: Rozpuść kilka tabletek słodzilka w wodzie i dodaj do opakowania skyru 330g, a następnie wrzuć garść mrożonych owoców. Polecam mrożone wiśnie. Efekt przebije 100% komercyjnych kaszek czy jogurtów tzw. "proteinowych", a zjadliwość będzie większa niż twarogu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Charlie_Baker: po co mam wrzucać mrożone owoce jak mam dużo świeżych, zresztą mrożone też można zostawić do rozmrożenia, trzeba chyba lubić jeść zimne jedzenie. I czemu akurat słodzik? Łyżka miodu i tak ma mało ilość kcal a dużo słodkiego nie jem.
Jadłem sobie już skyry z owocami, jest taki z kauflanda 0,5kg czasem kupowałem ale ogólnie ceny chore i trzeba zacząć oszczędzać.
  • Odpowiedz