Wpis z mikrobloga

Zakładam właśnie w trybie przedurlopowym kantor walutowy w #aliorbank. Mam już co prawda #revolut ale chciałbym mieć jeszcze jedną kartę wielowalutową w zapasie, chociażby w celu 1 darmowej wypłaty z bankomatu i ewentualnego backupu gdyby revolut nie zadziałał.

Rozumiem, że wydanie karty, jej używanie i prowadzenie kantoru w #aliorkantor jest bezpłatne?

Widzę, że jest program poleceń więc gdyby ktoś z Was chciał zarobić 50zł to podrzućcie mi kod polecający.

EDIT: jeszcze przy okazji, czy wymieniacie waluty między kontami PLN i EUR/PLN wykorzystując kurs kantorowy czy jednak bardziej opłacalne jest skorzystanie walutomatu/cinkciarza?
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@eklektyczny: dzięki za info. Mam jakieś "zwykłe", stare konta walutowe w Alior, na których mam trochę środków. Czy jak będę z nich przelewał kasę na nowoutworzone konta w Alior Kantor, EUR->EUR, to coś pobiorą czy przeleją wewnętrznie 1 do 1?
  • Odpowiedz
  • 0
@AdamES: dzięki za kod. Czyli z wymianami jest jak w #revolut, gdzie też w weekendy jest dodatkowy spread.

Wymieniasz w ramach kantoru czy z walutomatem itp?

Poza tym, czy jak wyleję kasę ze starego konta EUR w Alior do kantoru EUR to coś obetną?
  • Odpowiedz
@Azazelus: Używam tylko do tych walut, których nie mam w Mbanku.

Wymienam w ich kantorze bo nie mam czasu na zabawy z innymi apkami. Zresztą przy 2000zł miesięcznie może bym oszczędził jakieś 10zł na całej tej zabawie, to nie jest warte mojego czasu. ;)
Nigdy nie przelewałem walut między kontami więc ciężko powiedzieć.
  • Odpowiedz
Zakładam właśnie w trybie przedurlopowym kantor walutowy w #aliorbank. Mam już co prawda #revolut ale chciałbym mieć jeszcze jedną kartę wielowalutową w zapasie


@Azazelus: Parę lat temu zrobiłem dokładnie tak samo, tyle że dla mnie ważniejsze było mieć waluty w "prawdziwym" banku który podpada pod KNF, bo zacząłem mieć ich więcej niż mało.
  • Odpowiedz
Rozumiem, że wydanie karty, jej używanie i prowadzenie kantoru w #aliorkantor jest bezpłatne?


@Azazelus: Jak ja zakładałem, to trzeba było zrobić jedną operację kartą w ciągu 6 miesięcy, niezależnie od waluty. Jak się spełniło ten warunek to posiadanie konta i karty było za darmo. Nie jestem pewien wypłat z bankomatów. Tak czy inaczej sprawdź jak jest teraz, mogło się coś przez te kilka lat zmienić.
  • Odpowiedz
czy wymieniacie waluty między kontami PLN i EUR/PLN wykorzystując kurs kantorowy czy jednak bardziej opłacalne jest skorzystanie walutomatu/cinkciarza?


@Azazelus: Właśnie wymieniałem przed chwilą. Kurs EUR w Alior Kantorze 4,5018 , kurs w Cinkciarzu 4,4988 , co daje około 1,5 EUR różnicy przy wymienianiu 10.000 zł - nie chce mi się kombinować dla takich "oszczędności" i wymieniam tam gdzie wygodniej, czyli bezpośrednio w Aliorze.
  • Odpowiedz