Wpis z mikrobloga

@RDiP: 1. Nazwę Luftwaffe do dziś używa niemieckie lotnictwo i ma w swoim logo krzyż żelazny
https://pl.wikipedia.org/wiki/Luftwaffe

2. Krzyż żelazny to symbol pruski, który został zaadaptowany też przez nazistów i często mylnie z nimi utożsamiany. No chyba, że według ciebie byli naziści w dziewiętnastym wieku
https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzy%C5%BC_%C5%BBelazny

3. Jedyne co się zgadza to orzeł, ale ten na naszywce, a nie ten co dodałeś niżej. Twój jest w złą stronę. Ze swastyką w
muskutanin - @RDiP: 1. Nazwę Luftwaffe do dziś używa niemieckie lotnictwo i ma w swoi...

źródło: 800px-Hermann_G%C3%B6ring_-_R%C3%B6hr

Pobierz
  • Odpowiedz
@muskutanin:
No tak było, ktoś używający tej symboliki na wchód od Polski nie robi tego żeby nawiązać do nazistowskich Niemiec tylko jest fanem pruskich tradycji i dzisiejszego Luftwaffe.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@muskutanin: czerwono czarne barwy i orzeł to oczywiste symbole, które wiadomo z kim chcieli powiązać. Dodam, że na ukraińskiej stronie rudana znalazłem info, że jest tam jednostka Luftwaffe 129 z Krzywego Rogu i została odznaczona "stalowym" krzyżem zasług - dobrze, że nie "żelaznym" haha
  • Odpowiedz
@Deykun: czy ja gdzieś neguje, że gość może mieć ciągoty do nazizmu? Po prostu rozbiłem na czynniki pierwsze bo wiele dzbanów do tej pory uważa przykładowo krzyż żelazny za symbol nazistowski kiedy był nawet używany przez polskie oddziały. Ba, nawet swastyki używaliśmy XD
  • Odpowiedz
@RDiP: oj, z tymi barwami może być różnie bo Niemcy też lubili używać tego połączenia kolorów, ale tu raczej będzie nawiązanie do szmaty upa. Możesz podesłać to info z tej strony o tej jednostce? Bo coś nie mogę znaleźć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@RDiP #!$%@? typie... Poczytaj wpierw, nim palniesz jakąś głupotę.

"Siły Powietrzne Niemiec – Luftwaffe (ang.: German Air Force, GAF) – są jednym z trzech rodzajów Federalnych Sił Zbrojnych (Bundeswehr) obok Wojsk Lądowych (Heer) i Marynarki Wojennej (Marine). Liczą 28 tys. osób personelu i ponad 470 samolotów, śmigłowców i bezzałogowych statków powietrznych (BSP)."

Wnioskuję, że albo jesteś opłacony żeby pluć jadem albo po prostu mało bystry.
  • Odpowiedz
@RDiP: Największymi naziolami jesteście wy -ruscy.

Zabijacie i gwałcicie bogu ducha winnych Ukraińców. Napadacie wszystkich dookoła.
  • Odpowiedz