Wpis z mikrobloga

Mireczki, jest tu jakiś cwaniak? XD
Mam prasę do bel, w prasie jest siłownik odpowiadający za podanie siatki na belę i z tym jest problem bo nie działa.
Mechanizm działa tak: naciśnięcie przycisku na sterowniku prasy powoduje wysunięcie tłoka elektrycznego i podanie siatki na obracającą się belę, tłok się chowa a za resztę odpowiedzialna jest mechanika. Praca tłoka ograniczana jest przez czujniki (?) i magnes.
W tym momencie na obu kablach idących do tłoka jest 12v, jedna strona przycisku w sterowniku ma 2,87v a druga 1,6v, po nacisnieciu napiecie rosnie do 4,5v. dDwa grube kablre niebieski i brazowy na zdjeviu to kable do tloka, kablr na dole (dwie pary, zielony i biały) ida z czujnikow. na zdjeciach sytuacja przed dmuchaniem sprężonym powietrzem, czerwonym kolorem wypisane napięcia na kostce. Zielono zazanaczone kable do tłoka.
Po podaniu masy i plusa na kable tłoka ten się wysuwa, po zamianie kabli tłok się chów więc tłok sprawny.
Jak się za to zabrać?
Reszta, to jest sterowanie podbierakiem, klapą i nożami (elektrozawory) działa.
Czekam na speca ale #!$%@? wie kiedy przyjdzie to może coś zdziałam.
#elektronika #rolnictwo #elektryka
misiekss - Mireczki, jest tu jakiś cwaniak? XD 
Mam prasę do bel, w prasie jest siłow...

źródło: IMG_20230524_132251

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@misiekss: serio pisałem. stuknij w nie kilka razy tylko tak z wyczuciem, niekoniecznie młotkiem. to 20A przekaźniki dość guwnianej klasy, mogły się styki skleić.
  • Odpowiedz