Wpis z mikrobloga

  • 1
@pestis: tam nie ma wibracji - wibracje tworzą się wtedy gdy pompa chce ciągnąć więcej wody niż daje studnia i wewnątrz ssącej części pompy tworzą się bąbelki powietrza z powodu kawitacji. Tutaj pompa jest elegancko dobrana do studni a studnię sam zrobiłem i ma dużą wydajność.
  • 0
Kiedyś silniki z pompą stały w studni.


@wezsepigulke: masz na myśli studnie głębinowe czy takie zwykłe kręgowe? Czy po prostu masz na myśli taką studzienkę typu betonowy bunkier zakopany w ziemi w którego dnie była prawdziwa studnia do czerpania wody?
@FejsFak: nie znam się ale spróbuję zrozumieć co tu się dzieje. Proszę wytłumaczyć mi i poprawić mnie jeśli się mylę. Zakładam że zadaniem tej pompy jest utrzymanie ciśnienia wody w instalacji hydraulicznej w domu. Zakładam że presostat ma się załączyć w momencie kiedy ciśnienie w instalacji spada, czyli np. w momencie odkręcenia wody, lub kiedy jej stan w zbiorniku wyrównawczym spadnie poniżej określonego poziomu. Przed presostatem jest rozgałęzienie i elektrozawór.
Jeśli
@wezsepigulke: ta druga tura to może być np. nawadnianie w ogrodzie. I wtedy wszystko było by jasne. To by działało chyba tak że jak ktoś włączy powiedzmy to nawadnianie czy coś to wtedy ciąnienie siada i pompa się nie załączy. Rozejscie powinno być za czujnikiem.