Wpis z mikrobloga

Odkopałem ze złomu routerborda RB411, bo mój TP-LINK już mnie wystarczająco wpienił i there is one small problem - nie widzi karty Wi-Fi (mini PCI)( ͡° ʖ̯ ͡°)
Co już zrobiłem:
- przeinstalowanie routerOS i bootloader ze strony producenta
- przelutowanie złącza miniPCI
- wszelkie resety - jakie w necie znalazłem
- opuchniętych kondków wymiana
Działa oczywiście zarówno LAN jak i serial, a wifi ni h...
W zakładce PCI brak jakichkolwiek urządzeń, a wydaje mi się, że skoro LAN działa to przynajmniej on powinien występować.
Fotki poniżej, a i licencja 3, no i mam bardzo małe doświadczenie z tego rodzaju sprzętem (choć 532A trochę u mnie pracował jako domowy router i było git;p)

Help!( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S. nie próbowałem reballa, bo nie mogę sit znaleźć, ale to chyba nie wina kulek, dzwonienie miernikiem po mPCI karze przypuszczać, że pinki się z prockiem łączą

#elektronika #pytanie #router
ForceMajeure - Odkopałem ze złomu routerborda RB411, bo mój TP-LINK już mnie wystarcz...

źródło: rb411.res

Pobierz
  • 6
Może jakieś OenWrt mu załadować?
Tylko czy będzie się dało do routerOs wrócić, no i trochę byłoby szkoda jakby się w cegłę zamienił( ͡° ʖ̯ ͡°)
@doktor_bulgot: teraz tak sobie myślę, że mogłem dać ciała, bo zaraz po wymianie kondków wrzuciłem mu najnowszy soft jaki był na stronie microtika, niestety nie zgrałem starego i nigdzie w necie nie widzę jakiegoś starszego *.fwf niż 3.41 a tu jest procek AR7130 a soft na 7100 - o ile to ma znaczenie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
ForceMajeure - @doktor_bulgot: teraz tak sobie myślę, że mogłem dać ciała, bo zaraz p...

źródło: wifiinter

Pobierz
licencja 3


@ForceMajeure: Nie wiem czy jest sens tego wszystkiego co robisz, ale na Lvl3 postawisz tylko wireless bridge/clienta.
bez możliwości zrobienia acccess pointa, pomimo ze w szufladzie nadal mam 411 to tak naprawdę ten sprzęt ze względu na swój wiek technologiczny nadaje się obecnie tylko jako zdalny RS232 zestawiający sobie sam vpna.
@SystemFound: tak, juz wiem o co c'mon z tymi licencjami. Z ciekawości zdjołem procka i hmm, możliwe że gdzieś któryś via (przeplotka) się wysypała, bo na oko pod prockiem bagna nie było. Poszedł do pudełka "na części".

ten sprzęt ze względu na swój wiek technologiczny


To fakt, ale jak się nie ma co się lubi;p

Mam jeszcze gdzieś (zaginoł podczas przeprowadzki) rb500, który pracowała jako AP (czyli lvl 4 lub wyżej)